کد خبر: ۲۲۱۳۷۶
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۷
0
علیرضا ولی گفت: روزانه نزدیک به 500 لاشه گوشت گوسفندی به بازار عرضه می‌کنیم و امروز نزدیک به 2 هزار لاشه گوشت گوسفند را به بازار عرضه کرده‌ایم که 50 درصد آن به صورت لاشه و 50 درصد به صورت خردشده و بشقابی عرضه می‌شود.
پول‌نیوز - مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: فعالیت برخی دلالان عامل پایین نیامدن قیمت گوشت گوسفندی است و آن قدر گوشت تازه با قیمت دولتی به بازار عرضه می‌کنیم، تا قیمت‌ بشکند.

علیرضا ولی در مورد آخرین وضعیت عرضه گوشت تازه گوسفندی برای تنظیم بازار اظهار داشت: روزانه نزدیک به 500 لاشه گوشت گوسفندی به بازار عرضه می‌کنیم و امروز نزدیک به 2 هزار لاشه گوشت گوسفند را به بازار عرضه کرده‌ایم که 50 درصد آن به صورت لاشه و 50 درصد به صورت خردشده و بشقابی عرضه می‌شود.

عرضه گوشت تازه دولتی در قطعات کوچکتر

 وی با اشاره به قیمت گوشت در بازار گفت: گوشت‌های گوسفندی برای تنظیم بازار هر کیلو 31500 تومان به صورت شقه عرضه می‌شود که قاعدتاً در قطعات کوچک و بسته‌بندی به صورت گرد ران، ماهیچه و سردست کمی گران‌تر است. همچنین گوشت منجمد گوساله داخلی کیلویی 21500 تومان و گوشت منجمد وارداتی 22500 تومان عرضه می‌شود.

عرضه گوشت تازه در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایشگاه بهاره

ولی در مورد محل عرضه این گوشت‌های تنظیم بازار نیز گفت: تمامی فروشگاه‌های زنجیره‌ای و 5 نمایشگاه بهاره که مجوز قانونی دارند و تعاونی مصرف کارکنان گوشت عرضه می‌شود و حتی قصابی‌هایی که مایل به دریافت این گوشت هستند، می‌توانند با مراجعه به شرکت پشتیبانی امور دام به مقدار نیاز از این نوع گوشت دریافت کنند.

گوشت میش تورزیع نمی‌کنیم/ تمام گوشت‌های تنظیم بازار بره است

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به اینکه چرا با وجود وفور عرضه گوشت در بازار همچنان قصابی‌ها گوشت را بالای 40 هزار تومان می‌فروشند، تصریح کرد: برای دلالان که نفعشان در افزایش قیمت گوشت است، به این موضوع دامن می‌زنند تا حدی که می‌گویند گوشت بی‌کیفیت یا گوشت میش است. در حالی که همه این گوشت‌ها از بره و گوسفند‌های جوان است.

 ولی در مورد نحوه تأمین گوشت تنظیم بازار هم گفت: گوشت‌ها از محل داخلی یا واردات از کشورهای ارمنستان و تاجیکستان تأمین می‌شود و اخیراً هم دام پاکستان را در مرز سیستان و بلوچستان با طی مراحل قرنطینه‌ای کشتار کرده و به صورت لاشه گرم وارد کشور می‌کنیم.

وی در پایان تأکید کرد: که آن قدر گوشت گرم به بازار تزریق می‌کنیم تا قیمت‌ها شکسته شده و به سطح واقعی خود برسد.

طی یک ماه اخیر با افزایش بی‌رویه قیمت گوشت قرمز تا بالای 50 هزار تومان شرکت پشتیبانی امور دام اقدام به عرضه گوشت گرم با قیمت 31500 تومان در سطح شهر نمود که تا حدی در کاهش قیمت گوشت تأثیر داشت، اما همچنان مقاومت‌هایی در خرده‌فروشی‌ها به ویژه از سوی دلالان برای کاهش قیمت گوشت قرمز وجود دارد.

عرضه گوشت قرمز به حدی افزایش یافته که چند روز اخیر پوریان رئیس شورای تأمین دام زنده به فارس گفته بود که گوشت مازاد گرم را در سردخانه‌ها منجمد می‌کنیم و اکنون با حجم زیادی از گوشت منجمد شده  گوسفندی روبه‌رو هستیم.
منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: