کد خبر: ۲۲۱۳۶۸
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳
0
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با بیان اینکه واردات غیررسمی پرتقال در طول سال از مبادی مختلف انجام می‌گیرد گفت: قاچاق پرتقال از راه‌های غیرقانونی در طول سال ادامه دارد و هنوز قطع نشده است.
قیمت مرکبات نجومی شدپول‌نیوز - رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: باتوجه به بارندگی‌های اخیر امکان برداشت میوه و صیفی‌جات در جنوب کشور با مشکل روبرو است و کاهش عرضه در بازار باعث افزایش قیمت انواع مرکبات و صیفی جات شده است.

حسین مهاجران در گفت و گویی، در خصوص تغییر قیمت میوه و صیفی جات در هفته جاری اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت صیفی جات و میوه های جنوب کشور هنوز قیمت‌ها تا حد زیادی بالاست و هنوز قیمت‌ها کاهش پیدا نکرده است.

وی افزود: ذخیره میوه و صیفی جات در میوه فروشی های سطح شهر سه تا چهار روز نیاز بازار را تامین می‌کند و با طولانی شدن بارندگی‌ها، این ذخایر کاهش پیدا کرده و درنتیجه با افزایش قیمت میوه در چند روز اخیر مواجه شده ایم.

مهاجران در رابطه با تامین میوه شب عید و واردات پرتقال برای رفع نیاز بازار خاطرنشان کرد: درصورتی که خرید میوه شب عید از سوی مردم مانند سال گذشته باشد برای تامین نیاز بازار با کمبود مواجه شده و باید واردات انجام شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با بیان اینکه واردات غیررسمی پرتقال در طول سال از مبادی مختلف انجام می‌گیرد گفت: قاچاق پرتقال از راه‌های غیرقانونی در طول سال ادامه دارد و هنوز قطع نشده است.

وی افزود: ذخیره میوه در انبارهای شمال کشور نیاز شب عید بازار را تاحدود زیادی تامین می‌کند اما برای کنترل قیمت‌ها و تامین کل نیاز بازار نیاز به واردات است که وزارت جهاد کشاورزی و تعاونی روستایی بخشی از نیاز را از این راه تامین می‌کنند.

مهاجران در خصوص واردات رسمی نارنگی پاکستان از بازارچه های مرزی و گمرکات استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: واردات نارنگی به سیستان و بلوچستان تنها برای تامین نیاز همان استان بوده و به شهرهای دیگر کشور منتقل نمی‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار با بیان اینکه واردات غیررسمی نارنگی از مدت‌ها قبل در حال انجام است خاطرنشان کرد: نارنگی از مبادی غیررسمی به طور گسترده وارد کشور می‌شود و با قیمت های بالای 10 هزار تومان به فروش می‌رسد.

وی افزود: اگر قرار است نیاز بازار با میوه‌های خارجی تامین شود و قاچاق آن قیمت‌ها را تا 4 برابر افزایش دهد بهتر است که نارنگی از مبادی قانونی وارد شود وبه جای کیلویی 11 تا 12 هزار تومان با قیمت هرکیلو 3 هزار و 500 تومان به دست مصرف کننده برسد.

مهاجران در ادامه به قیمت انواع میوه و صیفی جات اشاره کرد و گفت: هر کیلو پرتقال جنوب با قیمت 9 هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد و نارنگی بندرعباس قیمتی بین 8 هزار تومان تا 11 هزار تومان دارد.

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار افزود: قیمت هرکیلو لیموشیرین بین 3 هزار تومان تا 4 هزار تومان، پرتقال شمال نیز باتوجه به آبدار بودن کیلویی 3 هزار تومان به فروش می‌رسد و در صورتی که پرتقال آبدار نباشد بین 500 تومان تا 800 تومان فروخته می‌شود.

وی قیمت هرکیلو سیب درجه یک را بین 5 هزار تومان تا 6 هزار تومان اعلام کرد و گفت: درمیادین تره‌بار سیب‌های درجه دو باکیفیت پاببن‌تر بین 2 هزار تومان تا 2 هزار و 500 تومان قیمت دارد.

مهاجران در توضیح قیمت انواع صیفی جات در میادین تره‌بار خاطرنشان کرد: هر کیلو فلفل دلمه‌ای 6 هزار تومان، کدو 4 هزار تومان، بادمجان 4 هزار تومان، لوبیاسبز5 هزار تومان، گوجه گلخانه‌ای 4 هزار تومان، گوجه بوته‌ای 3 هزار تومان تا 3 هزار و 500 تومان، خیار گلخانه‌ای 2 هزار و 500 تومان تا 3هزار و 500 تومان و خیار بوته‌ای بین هزار و 500 تا 2 هزار و 500 تومان قیمت دارد.


منبع:میزان
برچسب ها: مرکبات ، میوه ، قیمت ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: