کد خبر: ۲۲۱۲۱۸
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۹
0
ارزان‌ترین نرخ برای این جابه‌جایی مربوط به مسیر تهران – یزد می‌شود که هزینه‌ جابه‌جایی قطار در آن ۹۱ هزار تومان اعلام شده است.
نرخ حمل خودرو با قطار در ایام نوروزپول‌نیوز -با وجود آنکه بخش عمده‌ای از تمرکز حوزه ریلی در ایام نوروز به جابه‌جایی مسافران اختصاص پیدا می‌کند، اما یکی از گزینه‌های موجود در کنار سفر مستقیم قطار بحث حمل خودرو با ریل و جابه‌جایی آن به مسیرهای مختلف است.

با وجود آنکه بخشی از هدف جابه‌جایی خودرو با قطار بر مسائل اقتصادی تمرکز دارد، اما در ایام نوروز با توجه به متنوع‌ بودن برنامه‌های سفری مردم به نقاط مختلف کشور بحث استفاده از قطار برای انتقال خودرو به مسیری معین و سپس تحویل آن یکی از گزینه‌هایی است که در سال‌های گذشته جذابیت‌هایی برای مردم به وجود آورده است.

طبق اعلام شرکت رجاء در حال حاضر حرکت قطارهایی که توانایی حمل خودرو دارند در ۳۰ مسیر متفاوت انجام می‌گیرد و به دنبال آن نرخ‌هایی برای جابه‌جایی این خودروها در نظر گرفته شده که در ازای مسافت حمل خودرو متفاوت است.

ارزان‌ترین نرخ برای این جابه‌جایی مربوط به مسیر تهران – یزد می‌شود که هزینه‌ جابه‌جایی قطار در آن ۹۱ هزار تومان اعلام شده است. برای مسیرهای طولانی‌تر قیمت‌ها تفاوت پیدا می‌کند و به این ترتیب جابه‌جایی خودرو به وسیله ریل در مسیر اهواز به مشهد و بالعکس هزینه‌ای ۲۳۵ هزار تومانی به همراه خواهد داشت.

جابه‌جایی خودرو با قطار شرایط و مقررات خاص خود را دارد. رجاء اعلام کرده که ساعت حرکت درج شده روی بلیت حمل خودرو آخرین زمان پذیرش ماشین‌ها خواهد بود و پس از آن بلیت خریداری شده اعتباری ندارد همچنین شرایط استرداد آن نیز مانند دیگر مسیرهای ریلی است به این ترتیب که تا پیش از ساعت روز قبل از حرکت ۹۰ درصد، از ساعت ۱۲ روز قبل تا سه ساعت مانده به حرکت ۷۰ درصد و از سه ساعت مانده تا زمان حرکت ۵۰ درصد از قیمت بلیت در شرایط استرداد به مسافر بازگردانده خواهد شد.

همچنین اعلام شده شخصی که خودرو را در مقصد تحویل می‌گیرد باید از ابتدا در بارنامه با نام و مشخصات ثبت شده باشد، زیرا در غیر این صورت امکان تحویل خودرو را نخواهد کرد. همچنین اگر صاحبان خودرو برای دریافت ماشین‌هایشان دیر اقدام کنند و از ۲۴ ساعت اولیه تا شش روز بعد روزانه ۱۵۰۰ تومان و از روز هفتم به بعد روزانه ۳۰۰۰ تومان هزینه انبارداری از آنها دریافت خواهد شد.

جزییات نرخ جابه‌جایی خودرو به وسیله قطارها در ۳۰ مسیر اعلام شده از سوی شرکت رجا به شرح زیر است:

مسیر
قیمت بلیت (به تومان)

تهران – اهواز
۱۵۲۷۵۰

اهواز – تهران
۱۵۲۷۵۰

اهواز – مشهد
۲۳۵۰۰۰

مشهد – اهواز
۲۳۵۰۰۰

تهران _ مشهد
۱۴۹۴۰۰

مشهد – تهران
۱۴۹۴۰۰

تهران – تبریز
۱۰۷۷۵۰

تبریز – تهران
۱۰۷۷۵۰

تبریز _ مشهد
۲۲۵۵۰۰

مشهد _ تبریز
۲۲۵۵۰۰

تهران _ شیراز
۱۴۹۴۰۰

شیراز _ تهران
۱۴۹۴۰۰

اصفهان – بندرعباس
۱۳۴۴۰۰

بندرعباس – اصفهان
۱۳۴۴۰۰

شیراز _ مشهد
۲۱۵۵۰۰

مشهد _ شیراز
۲۱۵۵۰۰

تهران _ یزد
۹۱۶۵۰

یزد _ تهران
۹۱۶۵۰

یزد _ مشهد
۱۰۹۴۰۰

مشهد _ یزد
۱۰۹۴۰۰

تهران _ کرمان
۱۵۴۴۰۰

کرمان _ تهران
۱۵۴۴۰۰

تهران _ کرمان _ زاهدان
۱۹۵۵۰۰

زاهدان _ کرمان _ تهران
۱۹۵۵۰۰

کرمان _ مشهد
۱۰۹۴۰۰

مشهد _ کرمان
۱۰۹۴۰۰

تهران _ بندرعباس
۲۳۴۴۰۰

بندرعباس _ تهران
۲۳۴۴۰۰

بندرعباس _ مشهد
۲۱۵۵۰۰

مشهد _ بندرعباس

۲۱۵۵۰۰منبع:ایران جیب
برچسب ها: قطار ، خودرو ، نوروز ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.