April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۱۱۴۵
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۰:۰۳
0
پول‌نیوز - در اولین نشست کمیته تحقیق در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان انگلیسی در استرالیا، جزئیات تکان دهنده ای از اقدامات غیرانسانی صورت گرفته علیه این کودکان مطرح شد.

به گزارش یورو نیوز، پروفسور 'الکسیس جی'، رئیس کمیته مستقل تحقیق در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان مهاجر انگلیسی در استرالیا ( IICSA ) ، در اولین نشست این کمیته اعلام کرد بر اساس شواهد به‌ دست ‌آمده کودکانی که از سال ۱۹۳۵ تا اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی به کشورهای مشترک‌المنافع از جمله استرالیا فرستاده ‌شده بودند، در معرض سوءاستفاده‌های فیزیکی و جنسی وحشتناکی قرار داشته‌اند.

در جریان این نشست، یکی از شاهدان این فجایع عنوان کرد کودکان انگلیسی که به یکی از مدارس در مولونگ استرالیا فرستاده بودند، با مشکل سوءاستفاده جنسی که بسیار در آنجا شایع بود، مواجه بودند.

وی که نامش فاش نشده است، بیان داشت بسیاری از قربانیان هرگز نتوانستند به دلیل مسائلی که برایشان رخ داد، خودشان را از احساس گناه و شرمی که دچارش بودند، رهایی بخشند.

در همین حال یکی از وکلای حاضر در نشست این کمیته گفت: به نمایندگی از دولت انگلیس، عمیقاً از اتفاقاتی که برای این کودکان رخ ‌داده است، متاثر است.

براساس طرح مهاجرت کودکان دولت های انگلیس، در حدود یک ‌صد هزار کودک انگلیسی به استرالیا و کانادا و سایر کشورهای مشترک‌المنافع فرستاده‌ شده‌اند.

در حدود ۹۰ هزار تن از کودکان یادشده بین ۱۸۶۹ تا ۱۹۲۴ میلادی به کانادا فرستاده‌ شده بودند.

اما تحقیقات کمیته یاد شده، بر روی سرنوشت هزاران کودکی که از زمان جنگ جهانی دوم به بعد به کشورهای مشترک‌المنافع از جمله استرالیا فرستاده ‌شده‌اند، متمرکز شده است.

گفته می شود که بین ۷ تا ۱۰ هزار کودک انگلیسی بعد از جنگ جهانی دوم به استرالیا فرستاده شده اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، اکثر این کودکان اعزام ‌شده، از سوی شوراهای مسئول، مراکز مذهبی و نیروهای نظامی به ‌اضافه موسسات خصوصی و دولتی مورد اذیت و آزار فیزیکی و تعرضات جنسی قرار داشته اند.

گزارش‌های یاد شده مؤید آن است که این کودکان که عمدتاً از خانواده‌های بی ‌بضاعت بودند از سوی دولت‌های وقت انگلیس با اهداف سیاسی و اقتصادی به دیگر کشورهای مشترک‌المنافع اعزام می‌شده‌اند.

پیش ‌از این پارلمان انگلیس در گزارشی در سال ۱۹۹۸ میلادی درباره سوءاستفاده جنسی از این کودکان گزارشی منتشر کرده بود اما آغاز تحقیقات مستقل در این رابطه تاکنون به تعویق افتاده بود.

دولت‌های استرالیا و انگلیس ( دولت گوردون براون) به ترتیب در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰میلادی به دلیل ارتکاب این اقدامات غیر انسانی از قربانیان عذرخواهی کرده و مبلغی برای تامین هزینه سفر افراد بازمانده از این قربانیان مهاجر برای بازگشت به انگلیس اختصاص دادند.

گفته می‌ شود که در حدود ۲ هزار تن از کودکان مهاجر یادشده هنوز زنده هستند و برخی از آنها قرار است در کمیته تحقیق یادشده به‌عنوان شاهد حضور یابند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.