کد خبر: ۲۲۱۱۱۹
۰۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۰
0
احمدی ادامه داد: تسهیلات اعطاء شده در بخش مشارکت مدنی ساخت، رشد ۱۲۸ درصدی، در بخش تسهیلات مسکن یکم، رشد ۱۳۰ درصدی و در بخش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، رشد ۵۰ درصدی داشته است.
پول‌نیوز - مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی در یک نشست خبری اعلام کرد همه واحدهای مسکونی مسکن مهر تا پایان خرداد سال ۹۶ تعیین تکلیف خواهند شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، مهدی احمدی، مدیر شعب بانک مسکن استان آذربایجان شرقی در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه از افزایش سقف تسهیلات بانک مسکن برای مسکن مهر از ۳۰۰ به ۴۰۰ میلیون ریال خبر داد و اظهار کرد: از مجموع ۹۲ هزار واحد مسکونی مسکن مهر در آذربایجان شرقی ۷۴ هزار و ۸۰۰ واحد از بانک مسکن تسهیلات دریافت کرده‌اند و بانک مسکن آمادگی لازم  برای تکمیل واحدهای مسکونی مسکن مهر باقیمانده را دارد.

وی افزود: از بین واحدهای مسکونی باقیمانده مسکن مهر که تاکنون تسهیلات دریافت نکرده‌اند حدود ۱۵۰۰ واحد بدون متقاضی هستند که عملیات اجرایی آنها متوقف شده است و مابقی تا پایان خرداد سال آینده تعیین تکلیف خواهند شد تا جشن اتمام پروژه های مسکن مهر را در استان برگزار کنیم.

به گفته احمدی برای ۱۵۰۰ واحدی که بدون متقاضی هستند نیز سازوکاری تعریف شده که مجموعه‌های اداری صلاحیت‌دار، این واحدها را خریداری کنند.مدیر شعب بانک مسکن در این استان با بیان اینکه افزایش ۱۰۰ میلیون ریالی تسهیلات مسکن مهر در همه شعب بانک مسکن در استان قابل اجراست، گفت: این تسهیلات به واحدهای نیمه‌تمامی تعلق می‌گیرد که فروش اقساطی نشده و پروژه فعال بوده  و دارای متقاضی باشد.

وی همچنین عنوان کرد: بانک مسکن در طول سال جاری در پرداخت تسهیلات، رشد ۱۰۰ درصدی داشته و تا اول اسفند سال جاری ، ۷۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات که ۹۰ تا ۹۵ درصد آن را تسهیلات بخش مسکن شامل می شود، به متقاضیان  پرداخت کرده است.

احمدی ادامه داد: تسهیلات اعطاء شده در بخش مشارکت مدنی ساخت، رشد ۱۲۸ درصدی، در بخش تسهیلات مسکن یکم، رشد ۱۳۰ درصدی و در بخش تسهیلات خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن، رشد ۵۰ درصدی داشته است.

مدیر شعب بانک مسکن در آذربایجان شرقی با اشاره به استقبال خوب شهروندان از افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم افزود: تاکنون در استان آذربایجان شرقی  هفت هزار و ۵۰۰ فقره حساب با مبلغی بالغ بر هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال افتتاح شده که از این حیث، بعد از مدیریت های استان های تهران، خراسان رضوی و اصفهان در جایگاه چهارم کشوری قرار گرفته ایم.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری از بخشودگی جرایم دیر کرد پرداخت بدهی های بانک نیز خبر داد و اضافه کرد: بر این اساس جرایم دیر کرد حائزین شرایط در صورتی که اصل بدهی تا پایان سال تسویه شود، بخشوده می شود.

رتبه نخست بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات:

وی از رتبه نخست بانک مسکن استان در پرداخت تسهیلات به متقاضیان هم سخن به میان آورد و توضیح داد: در بین بانک های دولتی، بانک مسکن موفق شده با کسب ۶۵ درصد از مجموع ۶۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات اعطایی نظام بانکی در آذربایجان شرقی، رتبه نخست را در بین بانک های استان  به خود اختصاص دهد.

احمدی ادامه داد: بانک مسکن از حیث منابع نیز رتبه چهارم را بعد از بانک های ملی، ملت و صادرات در سطح استان در اختیار دارد.
برچسب ها: بانک مسکن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: