March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۹۰۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۳
0
پول‌نیوز - رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران از تصویب نرخ 800 تومانی برای بلیت تک سفره مترو بر حسب بر کیلومتر خبر داد و گفت: این افزایش قیمت در حالی 14 درصد محاسبه شده است که شهرداری پیشنهاد افزایش قیمت حدود 200 درصد را داشت.

علیرضا دبیر رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در سیصد و سی وسوم جلسه رسمی چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران در خصوص بررسی قیمت تمام شده بلیت متروگفت: شهرداری تهران طی لایحه‌ای که به شورا فرستاده بود پیشنهاد قیمت 2400 تومان را برای بلیت تک سفره مترو داده بود که با بررسی که در کمیسیون برنامه و بودجه داشتیم معتقدیم که این افزایش قیمت نشدنی است.

دبیر با اشاره به اینکه باید قیمت تعیین شده طوری نرخ گذاری شود که مردم ناراضی نباشند گفت: در تعیین قیمت تمام شده بلیت مترو باید تمام اقشار جامعه دیده شوند و خدایی ناکرده طوری نباشد افزایش قیمت بلیت مترو منجر به این شود که قشری از جامعه از استفاده از مترو محروم یا دچار مشکل شود.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: قیمت پیشنهادی شهرداری برای افزایش قیمت بلیت تک سفره مترو در کمیسیون بررسی شد و با توجه به فشاری که به مردم می‌آمد پیشنهاد قیمت نهایت 800 تومان را برای بلیت تک سفره مترو بر حسب  بر کیلومتر داریم. این افزایش قیمت در حالی 14 در صد محاسبه شده است که شهرداری پیشنهاد افزایش قیمت حدود 200 درصد را داشت.

در نهایت پیشنهاد کمیسیون برنامه و بودجه در شورا مورد بحث و بررسی قرار گرفت با حداکثر آرا به تصویب رسید.
منبع: ایسنا
برچسب ها: قیمت بلیت مترو
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: