March 2020 31 / سه‌شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۸۷۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
0
سید مجید صدری گفت: بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات و مسیردهی ترافیک ملی از طریق بسترهای بومی داخل کشور ضمن افزایش کیفیت دسترسی به خدمات و محتوا، کاهش هزینه‌های دسترسی به پهنای باند را برای مشترکین تلفن همراه در پی خواهد داشت.
اقدامات اپراتور سوم برای شبکه ملی اطلاعاتپول‌نیوز - مدیرعامل رایتل با تشریح مزایای شبکه ملی اطلاعات از مزایای این شبکه برای این اپراتور و مشترکانش سخن گفت.

سید مجید صدری، مدیر عامل رایتل گفت: بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات و مسیردهی ترافیک ملی از طریق بسترهای بومی داخل کشور ضمن افزایش کیفیت دسترسی به خدمات و محتوا، کاهش هزینه‌های دسترسی به پهنای باند را برای مشترکین تلفن همراه در پی خواهد داشت.

وی در ادامه و با اشاره به قابلیتهای این شبکه ادامه داد: با بهره‌برداری از شبکه ملی اطلاعات کاربران ایرانی برای مشاهده وب‌سایت‌های ایرانی، دریافت فایل (دانلود) از سرورهای داخل کشور و دسترسی به خدمات متنوع دولت الکترونیک نیاز به استفاده از پهنای باند بین‌الملل ندارند.

به گفته او از سویی برای دریافت داده‌های داخلی، نیاز به خروج داده از کشور و بازگشت مجدد آن به کشور وجود ندارد. بنابراین میزان تاخیر (latency) کاهش یافته و کیفیت و سرعت ارتباطات کاربر ایرانی در دریافت اطلاعات بیشتر خواهد شد. همچنین بهره برداری از شبکه ملی اطلاعات موجب دسترسی پایدار به خدمات عرضه شده با حذف وابستگی به اینترنت، عدم وابستگی خدمات به کیفیت شبکه اینترنت بواسطه مدیریت داخلی ترافیک، محاسبه شارژ مشترک به تناسب دسترسی به محتوای داخلی یا خارجی، دسترسی امن سازمانها و دستگاه‌ها به پایگاه‌های داده و زیرساختهای اطلاعاتی کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از نکاتی که در شبکه ملی اطلاعات در نظر گرفته شده است، مراکز تبادل داده ترافیک داخلی (IXP) هستند. با استفاده از IXP ترافیک داخلی برای رسیدن به مقصد به نزدیک ترین IXP منتقل میشود و ترافیک داخلی در کوتاهترین مسیر ممکن در داخل کشور به سمت مقصد فرستاده میشود. رایتل با ایجاد زیرساختهای کافی در دروازه اتصال به شبکه اینترنت، ایجاد بستر مدیریت داخلی ترافیک از طریق اتصال به IXP، بومی سازی ترافیک محتوایی از طریق نودهای CDN و همچنین بهینه سازی مسیردهی ترافیکی از طریق استقرار سرورهای Caching آمادگی لازم جهت اتصال به شبکه ملی اطلاعات را دارد.

صدری در ادامه متذکر شد: رایتل در دو سال گذشته با شناسایی تولیدکنندگان محتوایی بزرگ کشور، نسبت به تاسیس Node مربوط به CDN آنها در شبکه خود اقدام کرده است. ارایه سرویس با کیفیت و سرعت بالاتر در عین حال هزینه کمتر از مهمترین دستاوردهای این اقدام رایتل برای کاربران این شبکه تلفن همراه است. ایجاد زنجیره ارزش محتوایی پایدار مبتنی بر مدل‌های اقتصادی و بر پایه قرادادهای تجاری به نحوی که نفع ریالی برای تولیدکنندگان محتوا از محل عرضه این خدمات ایجاد شده است از دیگر دستاوردهای این اقدام بوده است. همچنین پایداری در عرضه خدمات به دلیل حذف هرگونه وابستگی به شبکه های دیگر و شبکه اینترنت نیز از دیگر دستاوردهای این اقدام بوده که به ایمن سازی ارتباطات نیز در این بخش کمک کرده است.

مدیرعامل رایتل در خصوص آخرین اقدام صورت گرفته در رایتل و در راستای شبکه ملی اطلاعات بیان کرد: در حوزه شبکه ملی اطلاعات راه اندازی آدرس (IP) نسخه ۶ را داریم، با توجه به اینکه دسترسی به IP نسخه۴ برای اپراتورها یک معضل است توانستیم (IP) نسخه۶ را راه‌اندازی کنیم.

صدری در ادامه به استفاده از شبکه ملی اطلاعات توسط این اپراتور و استفاده از آن به عنوان بستری برای توسعه و در اختیار گذاری محتوا اشاره کرد و گفت: مشترکین رایتل از طریق خدمات و سرویسهایی که این اپراتور ارایه میکند به آرشیوی غنی از فیلم، سریال، انیمیشن و مدیاهای آموزشی دسترسی دارند که به دلیل استفاده از شبکه ملی اطلاعات هزینه اندکی برای دسترسی به این محتواها پرداخت کرده و با سرعت و کیفیت ایده‌آل به نیازهای خود دسترسی پیدا میکنند.

وی در همین راستا به کافه رایتل اشاره کرد و گفت رایتل به پشتوانه توان تولیدکنندگان داخلی محتوا در کشور اقدام به راه اندازی پرتال های متنوع با موضوعات مختلف کرده است. هیچ یک از خدمات عرضه شده در شبکه رایتل به شبکه اینترنت وابسته نیست و در صورت قطعی اینترنت نیز خدمان در دسترس مخاطبان قرار خواهند داشت. خدمات محتوایی عرضه شده توسط رایتل قابلیت عرضه گسترده تر در شبکه ملی اطلاعات را نیز توامان با اعمال سیاستهای اختصاصی این شبکه دارا هستند.

به گفته او مشترکین رایتل با استفاده از دیتای سیم‌کارت رایتل خود و بهره گیری از خدمات شبکه ملی اطلاعات می‌توانند به بهترین منتخب آرشیوهای متنوع از فایل‌های صوتی و تصویری، عکس و متن دسترسی داشته باشند و محتوای مورد نظر خود را بر روی تلفن همراه و یا تبلت خود مشاهده کنند.

وی در خاتمه گفت: رایتل برای اولین بار در ایران کوشیده است تا با استفاده از مزایای شبکه ملی اطلاعات، تاکنون بیش از ۳۰ عنوان پرتال موضوعی جهت ارایه محتوای بومی ایرانی، برروی پلت فرمهای خود و بدون عبور این داده ها از شبکه اینترنت را در اختیار کاربران خود قرارداده و امکان استفاده از خدمتی متفاوت و جذاب را در اختیار مشترکین خود قرار داده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: