کد خبر: ۲۲۰۶۷۲
۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷
0
حسین عاشوری گفت: برای اتصال راه آهن ایران به کشور افغانستان به نقطه مرزی بین دو کشور رسیده ایم یعنی مسیر ریلی داخل ایران تا مرز افغانستان تکمیل شده است اما ادامه این مسیر که داخل کشور افغانستان است تا اواخر سال آینده تکمیل می شود.
بهره برداری از خط ریلی ایران_افغانستان تا سال96پول‌نیوز - رییس کمیته ترانزیت کالای راه آهن، از بهره برداری مسیر ریلی ایران_افغانستان تا سال آینده خبر داد.

حسین عاشوری افزود: برای اتصال راه آهن ایران به کشور افغانستان به نقطه مرزی بین دو کشور رسیده ایم یعنی مسیر ریلی داخل ایران تا مرز افغانستان تکمیل شده است اما ادامه این مسیر که داخل کشور افغانستان است تا اواخر سال  آینده تکمیل می شود.

عاشوری به تشریح وضعیت تکمیل خط آهن ایران- افغانستان پرداخت و گفت: زیرسازی های خط ریلی داخل افغانستان انجام شده است و پس از اتمام آن،  روسازی خطوط آغاز می شود، درهمین راستا ساخت دو بلاک در خط ریلی افعانستان تعریف شده است که زیرسازی نخستین بلاک حدود ۵۰ درصد و زیرسازی بلاک دوم ۲۵ درصد پیشرفت داشته است.

رییس کمیته ترانزیت راه آهن، ادامه داد:  یکی از اقدامات اصلی راه آهن، افزایش ارتباطات ریلی با کشورهای همسایه و تکمیل حلقه‌های مفقوده ترانزیت ریلی است و راه آهن ایران در سال‌های گذشته از مرز سرخس به کشور ترکمنستان و از مرز رازی به ترکیه و از مرز میرجاوه به پاکستان متصل بوده است.

به گفته عاشوری، در سال های اخیر در مرز اینچه برون(به عنوان نقطه دوم مرزی)  به کشور ترکمنستان وصل شدیم، خط ریلی را تا مرز شلمچه ادامه دادیم و به کشور عراق رساندیم و ظرف سه ماه آینده هم از طریق آستارا به کشور آذربایجان اتصال ریلی خواهیم داشت.

این عضو هیأت مدیره راه آهن، اظهار داشت:  یکی از رویکردهای اقتصاد مقاومتی، افزایش حجم ترانزیت کالاست که این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود همانگونه که با تشکیل کمیته ترانزیت در سال های گذشته این بحث در محور توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: افزایش ترانزیت کالا از کشور علاوه بر بهبود درآمدهای دولتی، موجب وابستگی کشورهای همسایه به ایران و بهبود امنیت ملی می شود ضمن اینکه به ثبات امنیت در منطقه هم کمک می کند.
منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: