April 2020 06 / دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۴۸۶
۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۶
0
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: کارگزاری ها برای خدمت رسانی به مردم باید اختیارات کافی داشته باشند و دسترسی کافی مخاطبان و آموزش کارگزاری ها و تبادل اطلاعات با آنان نیز همواره باید مورد توجه سازمان تأمین اجتماعی باشد.
یک سوم خدمات تامین اجتماعی توسط کارگزاری ها ارائه می شود
پول‌نیوز - مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر یک سوم خدمات این سازمان توسط کارگزاری ها ارائه می شود و بدون تردید امکان افزایش خدمت رسانی به مردم از طریق آنها وجود دارد و در این رابطه با مرور زمان باید اختیارات و خدمات کارگزاری ها را گسترش دهیم.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دکتر سید تقی نوربخش در همایش سراسری مدیران کارگزاری های رسمی این سازمان گفت: تأمین اجتماعی سازمانی بزرگ و خدوم است که نقش کلیدی در تأمین معیشت و امنیت خاطر اقشارتحت پوشش دارد و بدون اتکا به منابع دولتی خدمات گسترده ای را به جامعه بزرگ تحت پوشش ارائه می دهد.

وی افزود: با توجه به سیر تکوینی سازمان تأمین اجتماعی شاهد افزایش تعداد مستمری بگیران و به دنبال آن افزایش هزینه های این سازمان هستیم و این سیر در سالهای گذشته با اقدامات نامناسب و تصمیمات نادرستی که اتخاذ شده تشدید شده است.

دکتر نوربخش ادامه داد: اگر سازمان تأمین اجتماعی سیر طبیعی خود را طی کرده بود امروز بایستی تعداد مستمری بگیران آن بین یک میلیون و ٨٠٠ هزار تا ٢ میلیون نفر بود اما در حال حاضر تعداد مستمری بگیران این سازمان نزدیک به ٣ میلیون نفر است که این وضعیت نتیجه قوانین متعددی است که به تصویب رسیده و تکالیفی را بدون در نظر گرفتن منبع برای این سازمان ایجاد کرده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در سالهای اخیر و در دولت تدبیر وامید این سیر تخریبی متوقف شده و در این مدت تعهدی بدون در نظر گرفتن منبع به سازمان تأمین اجتماعی محول نشده است.

وی افزود: همچنین در برنامه ششم توسعه نیز برای دریافت مطالبات سازمان تأمین اجتماعی از دولت، راهکار اصولی درنظر گرفته شده است و هر سال حداقل ١٠ درصد از بدهی دولت پرداخت می شود. طلیعه این برنامه نیز در سال ٩٦ مشخص می شود.

دکتر نوربخش با بیان اینکه اقدامات اساسی و زیربنایی برای ارتقاء خدمات سازمان تأمین اجتماعی انجام گرفته است، اظهار داشت: حذف دفترچه درمانی در مراکز ملکی این سازمان از جمله اقداماتی است که در راستای بهبود و ارتقاء خدمات به جامعه تحت پوشش و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه به مرحله اجرا رسیده و تا پایان سال در مراکز درمانی تأمین اجتماعی سراسر کشور انجام می شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: فعالیت های مذکور، نتیجه اقداماتی است که برای خروج این سازمان از حاشیه ها انجام شد و به تصدیق نهادهای نظارتی، امروز این سازمان در مسیر صحیح خدمت به جامعه در حال فعالیت است.

دکتر نوربخش افزود: سازمان تأمین اجتماعی امروز یک سازمان پیشرو در خدمت به مردم است و در چنین سازمانی بایستی روال سنتی فعالیتها اصلاح شود و برون سپاری و همچنین استفاده حداکثری از فن آوری اطلاعات در اولویت قرار گیرد.

وی گفت: واگذاری امور و برون سپاری در سازمان تأمین اجتماعی همراه با نظارت دقیق و پایش عملکرد کارگزاری ها انجام  می گیرد و صلاحیت حرفه ای و اخلاقی در واگذاری ها همواره مورد توجه است.

دکتر نوربخش افزود: بر اساس این رویکرد محدودیت هایی که در رابطه با فعالیت کارگزاری ها وجود داشت برطرف شده و در سالهای اخیر همواره اختیارات و خدمات جدیدی به کارگزاری ها محول شده است.

وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد اجتماعی و اقتصادی است و کارگزاری ها نیز بخشی از این خانواده بزرگ هستند که برای گسترش فعالیت آنها و ارتقاء خدمت رسانی به جامعه هدف از طریق کارگزاری ها برنامه اصولی در سازمان وجود دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی افزود: کارگزاری ها برای خدمت رسانی به مردم باید اختیارات کافی داشته باشند و دسترسی کافی مخاطبان و آموزش کارگزاری ها و تبادل اطلاعات با آنان نیز همواره باید مورد توجه سازمان تأمین اجتماعی باشد.

دکتر نوربخش گفت: کارگزاری های تأمین اجتماعی نهادهایی مستقل هستند و این سازمان در مدیریت این مجموعه ها مداخله ای ندارد و تنها بر عملکرد صحیح آنان نظارت می کند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.