April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۴۸۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲
0
رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: اجرای این قانون باعث شفافیت در اقتصاد کشور و در نتیجه تحقق عدالت مالیاتی شده و همچنین کاهش فرار مالیاتی و قاچاق در کشور را در پی خواهد داشت .
مودی مداری و عدالت محوری مهمترین رویکرد نظام مالیاتی
پول‌نیوز - رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست اتاق اصناف خراسان رضوی گفت: مودی مداری و عدالت محوری در وصول مالیات مهم ترین رویکرد نظام مالیاتی است .

به گزارش گروه دارایی و مالیاتی پول‌نیوز، سید کامل تقوی نژاد ،امروز پنج شنبه 5 اسقند 95 ،پس از شرکت دراین نشست، در خصوص مسایل مختلف نظام مالیاتی ،برنامه ها و راهکارهای سازمان مالیاتی برای ایجاد رونق اقتصادی و همچنین سیاست های دستگاه مالیاتی برای بهبود اعتماد آفرینی در جامعه و تعامل با مردم سخن گفت .

وی با بیان اینکه ایجاد درک مشترک میان سازمان امور مالیاتی و مودیان ،زمینه ارتقای توان مالیاتی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی را مهیا می سازد، گقت: این درک مشترک به معنای در نظر گرفتن شرایط اقتصادی کشور در زمان وصول مالیات و نیز همراهی و همدلی مودیان با نظام مالیاتی برای تامین هزینه های کشور است .

تقوی نژاد افرود: مالیات نقش مهمی در تامین هزینه های مریوط به امنیت، بهداشت ودرمان ، آموزش و دیگر هزینه های اجتماعی دارد بطوری که مالیات برارزش افزوده اخذ شده در هر استان برای همان شهر استقاده می شود.هم اکنون 3 در صد از مالیات برارزش افزوده مطابق قانون به شهرداری و دهیاری های محل و یک درصد آن به سلامت استان اختصاص می یابد .

وی در ادامه مبنای کار سازمان امورمالیاتی را اعتمادسازی دانست و گفت: یکی از جهت گیری اساسی سازمان ،تعامل و تفاهم با مودیان است و برهمین اساس امسال برای نخستین بار با اصناف برای مالیات عملکرد سال 94 بدون هیچگونه افزایشی به توافق رسیدیم و این نماد وتبلور اعتماد سازی است .

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور نصب و راه اندازی صندوق مکانیزه فروش را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت : اجرای این قانون باعث شفافیت در اقتصاد کشور و در نتیجه تحقق عدالت مالیاتی شده و همچنین کاهش فرار مالیاتی و قاچاق در کشور را در پی خواهد داشت .

وی افزود : در صورتی که مودی اعلام نماید که صندوق مذکور را نصب کرده به منزله ی نصب تلقی شده و مورد تایید سازمان است .

تقوی تژاد در ادامه سخنانش احترام به مودی و برخورد شایسته با آنان را یکی دیگر از سیاست های اصلی سازمان برشمرد و گفت: مودی محوری از اولویت های اصلی سازمان مالیاتی است و بایستی همواره مورد توجه مدیران و کارکنان نظام مالیاتی باشد .

وی با اشاره به اینکه مودیان در صورتی که اصل بدهی خود را تسویه نمایند جرایم قابل بخشش آنها بخشیده می شود از آنان خواست نسبت به انجام تکالیف خویش جدی بوده و با ارسال صورت معاملات خود اقدام نمایند تا زمینه اخذ مالیات از دیگر افرادی که به نوعی فرار مالیاتی دارند فراهم شود .

رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه تصریح کرد : هیات های حل اختلاف مالیاتی باید محلی مطمئن برای گفت و گو و تعامل مابین سازمان و مودی برای حل مشکلات مردم باشد و نیاز است نشست این هیات با حضور تمام اعضا تشکیل شود .

وی حمایت از تولید و صادرات را از دیگر محور ها و برنامه های سازمان مالیاتی خواند و گفت: مطابق قانون مالیات های مستقیم مشوق ها و حمایت های خوبی از تولید و صادرات پیش بینی شده که مهمترین آنها کاهش نرخ مالیات ها ، هدفمند سازی معافیت ها و ارایه مشوق ها ی متعدد به فعالان اقتصادی است .

تقوی نژاد ، اجرای عدالت مالیاتی را مهم ترین سیاست نظام مالیاتی برشمرد و گفت: سازمان امور مالیاتی به هیچ عنوان بنا ندارد تا با بی عدالتی و فشار به مودیان مالیاتی، مالیات اخذ کند بلکه وصول مالیات حقه باید با شناسایی مودیان جدید و گسترش تور مالیاتی انجام گیرد.

وی افزود: با اجرای طرح های جدید نظام مالیاتی عملا کسانی که در تورهای مالیاتی نیستند شناسایی شده و فرار مالیاتی در کشور کاهش خواهد یافت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: