March 2020 30 / دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۴۴۳
۰۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
0
سجاد سنجابی گفت: افزایش ۳۰ تومانی نرخ خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته زمانی متناسب با هزینه‌های گندم‌کاران خواهد بود که دولت حمایت هایی نیز برای آنان در نظر بگیرد.
نرخ گندم باید متناسب با تورم تعیین می‌شدپول‌نیوز - مدیرعامل تشکل های حمایتی و هدایتی کشاورزی ایران گفت: تعیین قیمت ۱۳۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم برای سال آینده در صورتی مناسب است که دولت حمایت‌هایی از تولیدکنندگان داشته باشد.

سجاد سنجابی  با اشاره به اعلام نرخ ۱۳۰۰ تومانی برای خرید تضمینی گندم اظهار کرد: افزایش ۳۰ تومانی نرخ خرید تضمینی گندم نسبت به سال گذشته زمانی متناسب با هزینه‌های گندم‌کاران خواهد بود که دولت حمایت هایی نیز برای آنان در نظر بگیرد.

وی با بیان اینکه بهتر بود نرخ خرید تضمینی گندم برای سال آینده بر مبنای نرخ تورم تعیین می شد، افزود: هزینه‌های گندم‌کاران از هزینه‌ سوخت و کارگر گرفته تا دیگر هزینه‌های جانبی بر اساس نرخ تورم افزایش می یابد، لذا کمتر بودن افزایش قیمت خرید تضمینی گندم از نرخ تورم می‌تواند به تولیدکنندگان ضربه بزند.

مدیرعامل تشکل های حمایتی و هدایتی کشاورزی ایران با اشاره به بیشتر بودن قیمت ۱۳۰۰ تومانی نرخ خرید تضمینی گندم در مقایسه با قیمت های جهانی گفت: مقایسه قیمت گندم با قیمت جهانی در شرایطی که حمایت‌های لازم از گندم‌کاران نشود، منطقی نیست.

سنجابی تاکید کرد: در حال حاضر هیچ نوع حمایتی از تولیدکنندگان گندم در کشور نمی‌شود و همین مسئله می تواند گندم‌کاران را سرخورده کند.

عضو هیئت رئیسه مجمع ملی خبرگان کشاورزی کشور گفت: قیمت خرید تضمینی ۱۳۰۰ تومانی برای گندم شاید برای کشاورزان بزرگ که زمین‌های زیادی دارند منطقی باشد، اما برای گندم‌کاران خرد و کوچک نزدیک به هزینه‌های تمام شده خواهد بود و همین سود گندم‌کاری را برای آنها کم می‌کند.

این صاحب‌نظر عرصه کشاورزی در مجموع قیمت ۱۳۰۰ تومانی تعیین شده برای خرید تضمینی گندم را قیمتی غیرمنطقی عنوان کرد و افزود: شاید محاسبه این قیمت با قیمت خرید جهانی گندم منطقی باشد، اما همین رقم با توجه به نرخ تورم به هیچ عنوان منطقی نیست.

سنجابی در ادامه از گندم به عنوان نان سرسفره مردم ایران یاد کرد و افزود: گندم یک کالای اساسی و استراتژیک است که رسیدن و ماندگاری در خودکفایی در تولید آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: