پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۲۰۳۶۲
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۹
0
پول‌نیوز - معاون حقوقی، امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 300 دستگاه در کشور، از بودجه های فرهنگی استفاده می‌کنند.

سیدهادی حسینی - معاون وزارت ارشاد -، اظهار کرد: فرهنگ، امری سودآور است و باید مسائل اقتصادی را در آن تقویت کرد.

او با بیان این‌که توجه به شرایط اقتصادی فرهنگ زمینه‌ساز ورود سرمایه‌گذار به این بخش می‌شود، گفت: بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان کم است. ما به‌دنبال دریافت بودجه بیشتر از بخش دولتی هستیم. احتمال افزایش بودجه وزارت ارشاد وجود دارد، اما میزان آن، بسیار کم است، چون فصل درخواست بودجه گذشته است.

حسینی با اشاره به این‌که امیدواریم سال آینده، بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد افزایش یابد، بیان کرد: با معرفی درست مشکلات حوزه فرهنگ، به‌طور قطع این اتفاق می‌افتد.

وی با بیان این‌که بیش از 300 دستگاه و موسسه در کشور، از بودجه فرهنگی استفاده می‌کنند، ادامه داد: مثلا در حوزه موسیقی و برگزاری کنسرت، یک درصد تمام درآمدهای آن برای این وزارتخانه است، در حالی که 50 درصد این درآمدها در اختیار صداوسیما و بقیه‌اش در اختیار بخش‌های دیگر قرار می‌گیرد؛ اما شاهد هستیم که بیشترین هجمه‌ها در زمینه برگزاری کنسرت به وزارت ارشاد وارد می‌شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: با این شرایط و با وجود دریافت بسیار کم، تمام دستگاه‌ها به‌دنبال دریافت بودجه از وزارت ارشاد هستند و این نشان از ناشناخته بودن این موضوع در میان مسئولان دارد.

حسینی با بیان این‌که موسیقی نیاز جامعه است و باید دو اصل شرع و اخلاق را در این زمینه در کشور رعایت کرد، گفت: حدود شرعی از سوی مقام رهبری تعیین می‌شود و اجتهادهای محلی مورد قبول نیست. به‌دلیل آن‌که حکومت جمهوری اسلامی است و ولی فقیه در راس آن قرار دارد، حدود شرعی این موضوع از سوی رهبری برای اجرا لازم است. موضوع مهم دیگر این‌که نباید از اخلاق اجتماعی اصیل ایرانی خارج شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: