April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۳۶۰
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۸:۳۳
0
معاون دانشکده مدیریت دانشگاه تهران گفت: يك رزومه خوب طراحي شده، نيمي از مسير جذب و استخدام را هموار خواهد كرد. رزومه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان باید به گونه‌ای نگارش شوند که نشان‌دهنده میزان اشتیاق و دانش آن‌ها نسبت به حوزه کاری مورد علاقه‌شان باشد.
پول‌نیوز - تهیه و ارائه رزومه را می‌توان از مهم‌ترین شاخص‌ها برای ورود افراد به بازار کار دانست. رزومه، به منزله ارائه خلاصه‌ای از تجارب و معلومات در زمینه شغلی و آموزشی فرد است. اما محتوا و چگونگی انتقال و ارائه آن به صاحبان مشاغل و مسئولان منابع انسانی شرکت‌ها، جای بحث و تبادل نظر دارد.

به گزارش گروه کار و تعاون پول‌نیوز، امروزه شرکت‌های مختلف، رزومه را اولین گام برای آشنایی با افراد و استخدام آن‌ها می‌دانند. به همین دلیل، یک رزومه قوی، کامل و قابل قبول شرکت‌ها، می‌تواند در آینده افراد و موفقیت آن‌ها در زندگی شغلی تاثیرگذار باشد.

در همین راستا، دومین کارگاه رزومه‌نویسی که بخشی از پروژه‌های ایجاد ارزش مشترک به نام "جوانان" (YOUth) است، هفته گذشته در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد.

در اين کارگاه كه با حضور خانم دکتر امین، معاون پژوهش‌های کاربردی و عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، دیگر مسئولان این دانشکده و شرکت نستله ایران برگزار شد، دانشجویان رشته مدیریت همراه با مدیران و مسئولان شرکت نستله ایران درباره اهمیت رزومه‌نويسي، راهکارهای تقویت هر چه بیشتر رزومه‌ها و همچنین موفقیت در مصاحبه‌های شغلی به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مدیر کل ارتباطات و سرویس‌های بازاریابی شرکت نستله ایران در این کارگاه درباره رزومه حرفه‌ای گفت: "رزومه داستان کوتاهی است که نگارنده آن، باید گذشته خود را به گونه‌ای تحریر کند که معرف شخصیت، نگرش، رفتار، آینده‌نگری، تحصیلات و تجارب فرد باشد.

علیرضا سرابچی افزود: "نگارش رزومه‌ای حرفه‌ای و قابل توجه، راه را برای ساخت آینده‌ای بهتر و حتی فراتر از تصورات فرد در زندگی کاری هموار خواهد کرد."

در ادامه این کارگاه معاون پژوهش‌های کاربردی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز گفت: "طراحي و تدوين يك رزومه علمي، كاربردي و قوي، گامي بسيار مهم در جهت موفقيت در استخدام است.

خانم دکتر امین افزود: يك رزومه خوب طراحي شده، نيمي از مسير جذب و استخدام را هموار خواهد كرد. رزومه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان باید به گونه‌ای نگارش شوند که نشان‌دهنده میزان اشتیاق و دانش آن‌ها نسبت به حوزه کاری مورد علاقه‌شان باشد."

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: