April 2020 01 / چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۳۴۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۷
0
محمدرضا گنجی گفت: امسال افزایش تولید لاستیک در کشور 15 درصد افزایش یافته است.
افزایش 15 درصدی تولید انواع لاستیک در کشورپول‌نیوز - رییس انجمن صنفی لاستیک ایران با اشاره به ظرفیت تولید لاستیک در کشور، از افزایش 15 درصدی تولید داخلی انواع لاستیک در سال جاری خبر داد.

«محمدرضا گنجی» در سیزدهمین همایش و نمایشگاه صنعت لاستیک ایران که به میزبانی استان یزد در حال برگزاری است، با اشاره به افزایش تولید کارخانه‌های لاستیک داخلی به دلیل حمایت انجام شده، اظهار کرد: امسال افزایش تولید لاستیک در کشور 15 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: شرکت‌هایی که لاستیک به کشور وارد می‌کنند نام یک برند معروف را مطرح کردند ولی با برندهای دیگر هم لاستیک به کشور وارد می‌کنند و این موضوع سبب سردرگمی ما، وزارت صنعت و تولید کنندگان شده است.

گنجی گفت: امسال 72 هزار تن لاستیک با ارزش 244 میلیون دلار به کشور وارد شده است، این در حالی است که در سال گذشته 79 هزار تن و در سال 93 لاستیک وارد شده 103 هزار تن بوده است.

وی تصریح کرد: برخود فرض می‌دانیم قبل از اینکه هر خودرویی در کشور تولید شود، تایر مورد نیاز را تولید کنیم که نیازی به واردات نداشته باشیم.

رییس نظام صنفی لاستیک ایران با تاکید بر لزوم کاهش قیمت مواد اولیه پتروشیمی، خاطرنشان کرد: نظارت بر تایرهای وارداتی و لزوم رعایت استانداردهای زیست محیطی برای تایرهای وارداتی و داخلی از جمله ضرورت‌هایی است که در این عرصه وجود دارد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این که یکی از مهمترین مشکلات صنایع لاستیک در کشور بحث تعرفه است، اظهار کرد: از مهمترین درخواست‌هایی که داریم، اعمال تعرفه‌های ترجیحی برای لاستیک‌های چینی است، برای دیگر تولید کنندگان تقاضای تعرفه ترجیحی نداریم ولی برای لاستیک‌های چینی حتما اعمال شود.

گنجی در پایان گفت: در ارتباط با تایرهای داخلی هماهنگی‌های لازم با اداره کل استاندارد انجام شده و در زمینه رعایت استانداردهای لازم، اقدام شده است.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: