April 2020 02 / پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۲۴۵
۰۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۸
0
بهمن عبدالهی گفت: علیرغم آنکه تاسیس بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از اتحادیه‌ها و شرکتهای تعاونی پیش‌بینی شده ولی متاسفانه سرمایه اندک این بانک جوابگوی نیازهای بخش تعاون نیست.
عبداللهی: بخش تعاون به دنبال تاسیس دومین بانکپول‌نیوز - رییس اتاق تعاون ایران می‌گوید پیگیر تاسیس بانک جدیدی برای بخش تعاون هستیم چون سرمایه بانک توسعه تعاون پاسخگوی نیاز همه تعاونی‌ها نیست.

بهمن عبدالهی اظهار کرد: علیرغم آنکه تاسیس بانک توسعه تعاون به منظور حمایت از اتحادیه‌ها و شرکتهای تعاونی پیش‌بینی شده ولی متاسفانه سرمایه اندک این بانک جوابگوی نیازهای بخش تعاون نیست.

وی با تاکید بر لزوم افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون تصریح کرد: این بانک با سرمایه اولیه ۵۰۰ میلیارد تومان فعالیت خود را آغاز کرد و طبق تعهد باید ۷۰ درصد منابع خود را در قالب اعطای تسهیلات در اختیار تعاونی‌ها قرار بدهد ولی برای خدمت رسانی بهتر و موثرتر به تعاونگران لازم است منابع بانک افزایش پیدا کند.

رییس اتاق تعاون ایران در ادامه با بیان اینکه مسیر ایجاد اشتغال از تعاونی‌ها می‌گذرد، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال در کشور با مردمی کردن اقتصاد امکانپذیر است و دولت باید از ظرفیت تعاون در طرح‌های اشتغال و فرصتهای شغلی جدید استفاده کند. امسال رشد اقتصادی ۷ درصد را تجربه کردیم اما بخش زیادی از این رشد حاصل فروش نفت بود لذا تولید باید رونق بگیرد تا اشتغال واقعی ایجاد شود.

عبدالهی درعین حال با بیان اینکه ظرفیتهای بکر و مغفول مانده زیادی در بخش تعاون وجود دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه علیرغم آنکه بخش تعاون در کشورهای دیگر مورد توجه و حمایت گسترده قرار دارد در کشور ما از ظرفیتهای موجود تعاون به نحو شایسته استفاده نشده است در حالی که این بخش به عنوان یکی از سه رکن اقتصاد کشور سهم بسزایی در تولید ملی، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.

رییس اتاق تعاون ایران در پایان سهم فعلی بخش تعاون در اقتصاد ملی را بین ۷ تا ۸ درصد ذکر و اظهار کرد: یکی از احکام برنامه پنجم دستیابی به سهم ۲۵ درصدی بخش تعاون بود ولی به دلیل اجرای ناقص سیاستهای کلی اصل ۴۴ و احکام مربوط به تعاون در برنامه پنجم، بخش تعاون نتوانست به سهم و جایگاه واقعی خود برسد.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: