April 2020 08 / چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۱۷۶
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۱
0
این بانک از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری، رقمی معادل ۴۷ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان برای ساخت ۲ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی مهر پرداخت کرد.
بانک مسکن ۴۷ هزار میلیارد تومان وام داد
 پول‌نیوز - حجم پرداخت تسهیلات ساخت مسکن مهر بانک مسکن در سراسر کشور از مرز ۴۷هزار میلیارد تومان گذشت.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، این بانک از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا ۲۱ بهمن ماه سال جاری، رقمی معادل ۴۷ هزار و ۴۰۸ میلیارد تومان برای ساخت ۲ میلیون و ۳۵۹ هزار و ۴۸۰ واحد مسکونی مهر پرداخت کرد.

این میزان پشتیبانی مالی بانک مسکن از طرح مسکن مهر باعث شده پروژه های این طرح در کل کشور ۸۶ درصد پیشرفت فیزیکی پیدا کند به طوری که کار ساخت یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی مهر به پایان رسیده و بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی نیز به متقاضیان واگذار شده است.

بر اساس این گزارش،بانک مسکن در دولت یازدهم نه تنها مسیر پرداخت تسهیلات ساخت مسکن را تسهیل کرد و نیاز مالی این پروژه ها را پاسخ داد بلکه در وصول به موقع تسهیلات از مالکان واحدهای مسکونی مهر نیز توانست در مقایسه با سال های قبل از ۹۲، پیشرفت قابل ملاحظه پیدا کند.

در این خصوص، آمارها حکایت از آن دارد که در دوره دولت دهم، برای ۲۶ درصد از واحدهای مسکونی مهر ساخته شده در زمین های ۹۹ساله، کارت قسط صادر شد و واحدها به مرحله فروش اقساطی (شروع بازپرداخت تسهیلات مسکن مهر از طریق پرداخت اقساط ماهانه) رسیدند اما در سال های گذشته از فعالیت دولت یازدهم، برای ۳۶ درصد این واحدها، کارت قسط صادر شده است.

این گزارش حاکی است، بانک مسکن در دولت یازدهم توانست با نظم بخشی به دخل و خرج مسکن مهر، از یک سو امکان بازپرداخت –بازگشت- تسهیلات مسکن مهر را با صدور کارت قسط برای پروژه های آماده واگذاری،‌ فراهم کند و از سوی دیگر موفق شد با استفاده مجدد از منابع وصولی حاصل از پرداخت اقساط مسکن مهر، امکان تامین مالی پروژه های باقی مانده مسکن را بوجود بیاورد.

کارشناسان مسکن معتقدند: بانک عامل بخش مسکن در استفاده از خط اعتباری بانک مسکن برای مسکن مهر، نقشه پربازده و کم هزینه را در دستور کار قرار داده است. در قالب این نقشه، منابع مالی اختصاص داده شده به پروژه های مسکن مهر، در مسیر بازگشت، مجدداً برای پرداخت تسهیلات، بکار گرفته می شود که این موضوع نیاز طرح مسکن مهر به شارژ مجدد خط اعتباری مسکن مهر که فوق العاده پرهزینه و تورم زا محسوب می شود را برطرف کرده است.

شایان ذکر است ، از ابتدای سال جاری تا دی ماه، برای ۹۸ هزار و ۲۸۴ واحد مسکونی مهر، عملیات فروش اقساطی و صدور کارت قسط توسط بانک مسکن انجام شد. بیشترین فروش اقساطی واحدهای مسکونی مهر، در استان اصفهان نسبت به سایر استان های کشور، انجام شد.
برچسب ها: بانک مسکن ، تسهیلات ، وام
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.