April 2020 08 / چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۲۲۰۱۱۳
۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۷
0
مهدی جهانگیری در جلسه فوق‌العاده مجمع عمومی اتاق بازرگانی ایران و یونان که در اتاق بازرگانی ایران با حضور اعضای فعال برگزار شد، یونان را یکی از شرکای مهم تجاری ایران برشمرد و از فعالان اقتصادی در بخش خصوصی دعوت کرد تا به بهبود اقتصاد کشور در این شرایط پیچیده کمک کنند.
راه اندازی اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونانپول‌نیوز - رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان با اشاره به تشکیل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی درصنعت گردشگری، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایفا کند.

مهدی جهانگیری در جلسه  فوق‌العاده مجمع عمومی اتاق بازرگانی ایران و یونان که در اتاق بازرگانی ایران با حضور اعضای فعال برگزار شد، یونان را یکی از شرکای مهم تجاری ایران برشمرد و از فعالان اقتصادی در بخش خصوصی دعوت کرد تا به بهبود اقتصاد کشور در این شرایط پیچیده کمک کنند.

وی با بیان اینکه تا پیش از تحریم‌ها، یونان جزو کشورهای مطرح طرف تجاری ایران در اتحادیه اروپا بود، افزود: تحریم‌ سال‌های اخیر باعث شد که در مناسبات اقتصادی دو کشور، شکاف ایجاد شود؛ اما در دوره پسابرجام شاهد کمرنگ شدن این شکاف هستیم و حال با تشکیل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، نسبت به بهبود روابط اقتصادی و بازگشت دو کشور به مناسبات گرم گذشته، بسیار خوش‌بین هستیم.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به شکسته شدن ایران‌هراسی با کمک صنعت گردشگری کشور گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی که در صنعت گردشگری دارد، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران ایفا کند و کمک‌های زیادی در این حوزه به کشور ما داشته باشد.

این عضو هیات رئیسه اتاق تهران تصریح کرد: در ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، حضور پررنگ بخش خصوصی در اقتصاد ملی را به طور جدی دنبال می‌کنیم. البته دستیابی به این مهم هر چند آسان نیست؛ اما می‌دانیم که در اقتصاد دولتی، اگر بخش خصوصی عقب بکشد، بخش‌های دولتی و شبه‌دولتی به بهانه این عدم حضور، بزرگتر و فربه‌تر می‌شوند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان ادامه داد: وجود تحریم‌های اقتصادی، افت مداوم قیمت نفت و البته رکود اقتصادی در دنیا و در داخل کشور و همچنین شرایط منطقه سبب شده است که چنین ضرورتی برای تغییر اقتصاد دولتی در کشور ایجاد شود و زمینه برای سپردن اقتصاد کشور به بخش خصوصی و فعالان که تا پیش از این فضای زیادی برای کار نداشتند، فراهم شود.

جهانگیری ادامه داد: امروز ارتقاء و تبدیل شورای مشترک بازرگانی ایران و یونان به اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان امری مطلوب برای تجارت خارجی است و تشکیل این اتاق نشانه موفقیت اعضای آن در تجمیع، هماهنگی و همدلی است.

وی تاکید کرد: مهم است که بتوانیم فعالان اقتصادی را به همکاری و همیاری جهت توسعه مناسبات تجاری ایران و یونان ترغیب کنیم و تمام سعی خود را به کار بگیریم تا اتاق ایران و یونان را به عنوان پشتیبان و حامی فعالان اقتصادی دو کشور، در ارتباط با یکدیگر معرفی کنیم.

در ادامه این نشست مجید قدیری، عضو هیات مدیره و دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، گزارشی از فعالیت‌های این شورا در سال‌های گذشته و برنامه‌های آتی اتاق مشترک از جمله اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری، برگزاری سمینارها، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ارائه داد.

در ترکیب هیات مدیره اتاق مشترک ایران و یونان، چهره‌هایی چون سیدحامد واحدی، عضو هیات رئیسه اتاق تهران، علی نقیب، محمد سوری، حسین جعفریان و حمیدرضا خلیلی نیز حضور دارند.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.