کد خبر: ۲۲۰۰۱۹
۰۲ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۰
0
جهانگیری گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی که در صنعت گردشگری دارد، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران ایفا کند و کمک‌های زیادی در این حوزه به کشور ما داشته باشد.
راه‌اندازی اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان
پول‌نیوز-نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان با تصویب اساسنامه جدید تاسیس شد، گفت: پیش‌بینی می‌شود فعالیت‌ اقتصادی دو کشور با تشکیل این اتاق مشترک وارد مرحله تازه‌ای شود.

به گزارش گروه صنعت و بازرگانی پول‌نیوز، مهدی جهانگیری رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان در جلسه  فوق‌العاده مجمع عمومی این مجموعه که در اتاق بازرگانی ایران با حضور اعضای فعال برگزار شد، یونان را یکی از شرکای مهم تجاری ایران برشمرد و از فعالان اقتصادی در بخش خصوصی دعوت کرد تا به بهبود اقتصاد کشور در این شرایط پیچیده کمک کنند.

جهانگیری با بیان اینکه یونان تا پیش از تحریم‌ها، جزء کشورهای مطرح طرف تجاری ایران در اتحادیه اروپا بود، افزود: تحریم‌ سال‌های اخیر باعث شد که در مناسبات اقتصادی دو کشور شکاف ایجاد شود، اما در دوره پسابرجام شاهد کمرنگ شدن این شکاف هستیم و حال با تشکیل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، نسبت به بهبود روابط اقتصادی و بازگشت دو کشور به مناسبات گذشته، بسیار خوش‌بین هستیم.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به شکسته شدن ایران‌هراسی با کمک صنعت گردشگری کشور گفت: یونان می‌تواند با داشتن تجربیات ارزشمندی که در صنعت گردشگری دارد، نقش مهمی در توسعه گردشگری ایران ایفا کند و کمک‌های زیادی در این حوزه به کشور ما داشته باشد.

این عضو هیات رییسه اتاق تهران تصریح کرد: در ستاد اقتصادی پساتحریم اتاق تهران، حضور پررنگ بخش خصوصی در اقتصاد ملی را به طور جدی دنبال می‌کنیم. البته دستیابی به این مهم هر چند آسان نیست، اما می‌دانیم که اگر بخش خصوصی در اقتصاد دولتی عقب بکشد، بخش‌های دولتی و شبه‌دولتی به بهانه این عدم حضور، بزرگتر و فربه‌تر می‌شوند.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان افزود: وجود تحریم‌های اقتصادی، افت مداوم قیمت نفت و البته رکود اقتصادی در دنیا و در داخل کشور و همچنین شرایط منطقه سبب شده است که چنین ضرورتی برای تغییر اقتصاد دولتی در کشور ایجاد شود و زمینه برای سپردن اقتصاد کشور به بخش خصوصی و فعالان که تا پیش از این فضای زیادی برای کار نداشتند، فراهم شود.

جهانگیری اظهار داشت: امروز ارتقا و تبدیل شورای مشترک بازرگانی ایران و یونان به اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان را به فال نیک می‌گیریم. تشکیل این اتاق نشانه موفقیت اعضای آن در تجمیع، هماهنگی و همدلی است.

وی افزود: مهم است که بتوانیم فعالان اقتصادی را به همکاری و همیاری جهت توسعه مناسبات تجاری ایران و یونان ترغیب کنیم و تمام سعی خود را به کار بگیریم، تا اتاق ایران و یونان را به عنوان پشتیبان و حامی فعالان اقتصادی دو کشور در ارتباط با یکدیگر معرفی کنیم.

در ادامه این نشست مجید قدیری، عضو هیات مدیره و دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و یونان، گزارشی از فعالیت‌های این شورا در سال‌های گذشته و برنامه‌های آتی اتاق مشترک از جمله اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری، برگزاری سمینارها، جذب سرمایه‌گذاری خارجی ارائه کرد.

در ترکیب هیات مدیره اتاق مشترک ایران و یونان چهره‌هایی چون سیدحامد واحدی عضو هیات رییسه اتاق تهران، علی نقیب، محمد سوری، حسین جعفریان و حمیدرضا خلیلی نیز حضور دارند.
برچسب ها: ایران ، یونان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: