February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۱۹۲۶۸
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۸
0
پول‌نیوز - شورای شهر تهران دیروز پس از گذشت حدود سه‌هفته از تصویب بخش درآمدی بودجه سال آینده شهر تهران با حجم 17 هزار و 900 میلیارد تومان، بخش هزینه‌ای بودجه را نیز بررسی و تصویب کرد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه طبق برنامه 5 ساله شهرداری تهران باید بودجه به 22 هزار و 850 میلیارد تومان می‌رسید، گفت: با توجه به عقب‌ماندگی در درآمدها برای سال 96 نیز با 20 میلیارد تومان افزایش در سال جاری، رقم 17 هزار و 900 میلیارد تومان برای بودجه تعیین شده است.

علیرضا دبیر بودجه سال 1396 را در 6 حوزه ماموریت‌های خدمات شهری،‌ اجتماعی و فرهنگی، شهرسازی و معماری، مدیریت بحران، فنی و عمرانی و حمل و نقل و ترافیک خواند و افزود: در حوزه ماموریت‌های خدمات شهری تفکیک حقوق کارکنان سازمان مدیریت پسماند از ماموریت‌های تحت عنوان پردازش، دفع پسماند و کرایه ماشین‌آلات جدا شده و ایجاد ردیف اعتباری مستقل به منظور پرداخت حقوق سازمان پسماند برای شفاف‌سازی انجام شده است. در حقیقت این سازمان 799نفر نیرو دارد که با جدا شدن ردیف هزینه‌ای برای حقوق کارکنان هزینه سایر بخش‌ها به تفکیک مشخص شده است. همچنین ایجاد ردیفی به منظور بازخرید و بازنشستگی انگیزشی کارکنان به مبلغ 25 میلیارد تومان انجام شده است.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بودجه سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و افزود: 464 میلیارد تومان مربوط به حقوق و مزایا و هزینه‌های جاری و 36 میلیارد تومان به منظور ترمیم و جبران حقوق ماموران عملیاتی آتش‌نشانی از مرتبه 4 تا 14 که جمعا 500 میلیارد تومان است، در بودجه سال 1396 اختصاص پیدا خواهد کرد. همچنین عوارض ایمنی ساختمان و پروانه‌های صادره مستقیم به حساب آتش‌نشانی برای خرید امکانات و تجهیزات و ماشین‌آلات به مبلغ 135 میلیارد تومان واریز خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه درآمد تمام سازمان‌های شهرداری تهران باید به خزانه دولت واریز شود ولی برای سازمان آتش‌نشانی استثنایی قائل شدیم تا این درآمد از محل عوارض به‌صورت مستقیم به حساب سازمان آتش‌نشانی واریز شود اظهار کرد: همچنین 65‌میلیارد تومان به منظور تامین تجهیزات و به‌روزسانی امکانات آتش‌نشانی در بودجه سال 96 اختصاص پیدا خواهد کرد که جمعا 200 میلیارد تومان به منظور خرید امکانات و به‌روزرسانی تجهیزات و ماشین‌آلات به این سازمان اختصاص داده شده است. کلیه اعتبارات درنظر گرفته شده به جز املاک واگذار شده برای احداث ایستگاه‌های آتش‌‌نشانی خواهد بود.

نکته جالب توجه در حوزه ایمنی و مدیریت بحران ایجاد 15 عدد سوله ورزشی تحت عنوان سوله ورزشی الزهرا به مبلغ 20 میلیارد تومان برای تخلیه سوله‌های مدیریت بحران و تحویل آن به سازمان مذکور در 15 منطقه است. به این معنی که برای ساخت هر سوله بحران حدود یک‌میلیارد و 300 میلیون تومان بودجه در نظر گرفته شده ‌است.

منبع: دنیای اقتصاد
برچسب ها: قیمت ، سوله ، تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: