پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 19 / سه‌شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۸
پول‌نیوز - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حدود پنج هزار میلیارد تومان از مطالبات معوق بانک ها از سوی این سازمان تاکنون وصول و بازگردانده شده است.

احمد تویسرکانی روز دوشنبه در گفت وگویی افزود: تلاش داریم با سازو کارهای فراهم شده در سال آینده این کار را حتما توسعه دهیم.

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در رابطه با معوقاتی می تواند اقدام کند که تضمین ها و وثیقه های لازم اخذ شده باشد، اظهارکرد: این سازمان در زمینه معوقات، با شناسایی اموال بدهکاران و به مزایده گذاشتن آنها، نسبت به وصول معوقات اقدام می کند.

تویسرکانی با تاکید بر دریافت وثیقه های لازم از بدهکاران کلان بانکی، ادامه داد: سازمان ثبت اسناد در مواردی در معوقات کلان که وثیقه ای گرفته نشده است یا اموالی برای شناسایی وجود ندارد، نمی تواند اقدامی انجام دهد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: اگر افراد، اموالی داشته باشند که قابل شناسایی باشد به طور طبیعی این سازمان با جدیت، موضوع را پیگیری می کند و اموال را بازمی گرداند.

معاون قوه قضائیه درباره اینکه آیا سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در پرونده بدهکاران کلان بانکی که اخیرا بازداشت شده اند، ورود کرده است یا نه؟ گفت: دستگاه قضایی و دادسراها در حال رسیدگی به این پرونده ها هستند اما سازمان ثبت مواردی را که بانک ها اعم از ممنوع المعامله شدن، ممنوع الخروج شدن و شناسایی اموال این بدهکاران و به دنبال آن توقیف اموال اعلام کنند، اجرا می کند.

به گزارش ایرنا، تویسرکانی وصول معوقات بانکی در سال 93 را چهار هزار میلیارد تومان و در سال 94 هم چهار هزار میلیارد و یکصد میلیون تومان عنوان کرده بود.
منبع: ایرنا
برچسب ها: مطالبات معوق ، بانک
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: