پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۱۵۵۶۴
۰۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۵۴
0
خندان دل اضافه کرد: حدود ۴۵ درصد بودجه شهرداری‌ها بین هفت تا هشت شهر بزرگ و ۵۰ درصد نیز بین 1240 شهر کشور توزیع می‌شود.
پول‌نیوز معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: ۴۵ درصد بودجه شهرداری‌ها به ۸ شهر اختصاص دارد.

 هوشنگ خندان دل در همایش شهرداران لرستان، اظهارکرد: در این رابطه از مجموع ۶۰ هزار میلیارد تومان، حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان تنها به شهر تهران اختصاص می‌یابد.

وی با بیان اینکه از رقم ذکر شده حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان نیز به شهر مشهد اختصاص می‌یابد، افزود: این میزان در شهرهای حاشیه‌ای و مرزی بسیار پایین است که این امر باید اصلاح شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور تصریح کرد: یک چهارم بودجه ۶۰ هزار میلیارد تومانی شهرداری‌ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تامین می‌شود.

خندان دل اضافه کرد: حدود ۴۵ درصد بودجه شهرداری‌ها بین هفت تا هشت شهر بزرگ و ۵۰ درصد نیز بین 1240 شهر کشور توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امسال توانسته‌ایم ۷۰۰ میلیارد تومان از وجوه شهرهای بزرگ را برای شهرهای کوچک و متوسط اختصاص دهیم، اضافه کرد: به طور متوسط ۱۰۰ میلیون تومان بین این شهرها توزیع شده است.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور بیان کرد: بر اساس سرشماری سال ۹۱ حدود ۷۲ درصد از جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند که این میزان در سال ۹۵ به ۷۵ درصد خواهد رسید.

خندان دل با بیان اینکه سه چهارم جمعیت کشور در شهرها زندگی می‌کنند، افزود: سرعت بخشیدن به ارائه خدمات در شهرهای کشور ضروری است و قوانین و مقررات باید در این راستا مصوب شود.

وی با اشاره به لایحه اداری و استخدامی شهرداری‌ها، خاطرنشان کرد: این لایحه حدود شش ماه بوده که در کمیسیون‌های اجتماعی و فرعی مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است که امیدواریم هرچه زودتر در صحن علنی مجلس مورد رای گیری و ابلاغ شود.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور همچنین با اشاره به لایحه درآمد پایدار شهرداری‌ها در دولت، افزود: به زودی این لایحه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه می‌شود.

خندان دل همچنین به لایحه مدیریت یکپارچه شهری اشاره کرد و گفت: این لایحه نیز در دولت در حال بررسی است که به زودی به صحن علنی مجلس شورای اسلامی تقدیم می‌شود.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۶۰ هزار میلیارد تومان بودجه شهرداری‌ها طی امسال مصرف می‌شود، گفت: در این راستا اگر جمعیت شهری را ۶۰ میلیون نفر حساب کنیم برای هر نفر در کشور یک میلیون تومان هزینه می‌شود.
منبع: ایسنا
برچسب ها: شهرداری ، کلانشهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: