May 2021 11 / سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۲۱۳۸۲۴
۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳
0
معاون توسعه کسب و کار فینوتک هنگام معرفی این محصول اعلام کرد: «هم‌اکنون فینوتک ۱۲سرویس در اختیار مشتریان و متقاضیان خود قرار می‌دهد و مشتریان به سادگی می‌توانند با مراجعه به سایت فینوتک از این سرویس ها مطلع شده و از آن‌ها استفاده نمایند. این سرویس‌ها در اصل برای کسب و کارهای آنلاین ارزش افزوده ایجاد می‌کند.»
رونمایی از
پول‌نیوز - با حضور آقایان علی کرمانشاه، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، سید ابوطالب نجفی، مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، ولی‌الله فاطمی عضو هیات مدیره بانک ملی و مدیران ارشد بانکی و اعضای هیات مدیره بانک آینده، مراسم رونمایی فینوتک، محصول شرکت ارتباط فردا در حوزه بانکداری باز، رونمایی شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز،  در این مراسم عضو هیات مدیره شرکت ارتباط فردا اعلام کرد: «بانکداری باز ضرورتی است که با اجرای آن همه برنده هستند.»

احمد مرآت‌نیا گفت: «اگر روزی در مورد ضرورت اجرایی شدن یا نشدن بانکداری الکترونیکی درکشور صحبت می‌کردیم، امروز در مورد ضرورت اجرای بانکداری باز و پیاده‌سازی آن در سطحِ کشور و در بانک‌ها صحبت می کنیم.»

او ادامه داد: «بانکداریِ باز فرصت نوآوری ایجاد می‌کند. این فرآیند یک پلت‌فرم است که طبق آن تقسیم کار مناسبی صورت می‌گیرد و هر کدام از شرکت‌های بزرگ و فعالان بازار، کار خود را پیش می‌برند.»

حامد قنادپور مدیرعامل شرکت ارتباط فردا به عنوان متولی اصلی فینوتک در ابتدای این مراسم گفت: «بانکداریِ باز مفهومی است که قادر است فضای بهتری در سبک زندگی انسان‌ها ایجاد کند. هم‌اکنون شرایطی فراهم شده است که کسب وکارها و سازمان‌های بزرگ و بانک‌ها از سوی دیگر از آن بهره برند.»

او گفت: «هم‌اکنون فینوتک با زیرساخت بانک آینده فعالیت می‌کند؛ اما این امکان وجود دارد تا این خدمات و بستر فعالیت آن، در اختیار همه بانک‌ها قرار داده شود. از سویی با استفاده از فینوتک و بهره بردن از آن، دیگر شرکت‌ها نباید نگران مسائل امنیتی باشند چرا که فینوتک بالاترین سطح استانداردهای امنیتی را پوشش می‌دهد.»

فینوتک یک واسط برنامه‌نویسی امن و باز است که کسب و کارها می‌توانند از طریق آن سرویس‌های مورد نیاز خود را دریافت کرده و سرویس‌های مورد نیاز مشتریان خود را در اختیار آنان قرار دهند.

معاون توسعه کسب و کار فینوتک هنگام معرفی این محصول اعلام کرد: «هم‌اکنون فینوتک ۱۲سرویس در اختیار مشتریان و متقاضیان خود قرار می‌دهد و مشتریان به سادگی می‌توانند با مراجعه به سایت فینوتک از این سرویس ها مطلع شده و از آن‌ها استفاده نمایند. این سرویس‌ها در اصل برای کسب و کارهای آنلاین ارزش افزوده ایجاد می‌کند.»

مهسا خمیسی گفت: «کسب و کارها بسته به جنس و ماهیت فعالیتشان می‌توانند از API که در اختیارشان گذاشته می‌شود بهره ببرند.»

سرویس‌های فینوتک بیشتر بر بستر پرداخت، متمرکز است و شرایطی را فراهم می‌کند تا هر کدام از کسب و کارهای آنلاین و یا سازمان‌های بزرگ بتوانند به صورت درون برنامه‌ای بدون اینکه نیاز به مراجعه به صفحه بانک وجود داشته باشد، دستور پرداخت و یا انتقال وجه به صورت دوره‌ای و یا یکباره را صادر نمایند.

حسن مختاریان معاون توسعه محصول شرکت ارتباط فردا نیز در این مراسم اعلام کرد: «تمامی بانک‌ها می‌توانند از این بستر فراهم شده توسط شرکت ارتباط فردا و فینوتک بهره برند و ما برای ارائه سرویس به مشتریان خود، فقط دو پیش‌شرط اصلی داریم؛ یکی آن است که سامانه احراز هویت مناسبی در اختیارشان باشد و بتوانند مشتریانشان را به صورت آنلاین احراز هویت کنند و دیگر اینکه امکان مدیریت کانال را داشته باشند.

او با اشاره به اینکه مشتریان فنی ما، برنامه نویسان و توسعه دهندگان سیستم ها هستند گفت: «درمورد مشخصات محصول و نحوه بهره¬برداری از امکانات آن، مستندات دقیقی تهیه کرده‌ایم تا در اختیار متقاضیان قرار دهیم و در طول مسیر تا اتصال کامل به سیستم، مشاوره کاملی به آنها ارائه خواهد شد.»

مدیرعامل آدانیک به عنوان شریک راهبردی پروژه نیز در این مراسم گفت: «فینوتک سعی کرده است سرویس‌هایی ارائه دهد که تا‌کنون توسط بانک‌ها ارائه نشده است. به‌طور مثال، ما سرویس انتقال وجه ارائه نمی‌کنیم، اما سرویس برداشت دوره‌ای از حساب را در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهیم.»

علی حاجی‌زاده گفت: «فینوتک، یک بازار انحصاری نیست؛ کسانی که وارد این بازار می‌شوند آزادند با هرشخص و با هر قانونی که به آن‌ها اجازه همکاری می‌دهد کار کنند. فینوتک قرار نیست محدودیت و انحصار ایجاد نماید.»

او ادامه داد: «فینوتک رمز و راز نیست از همین رو به راحتی در اختیار همه قرار می‌گیرد. فینوتک رقیب بانک نیست.»

در این مراسم که با حضور مدیران ارشد بانکی برگزار شده بود معاون فناوری اطلاعات بانک مرکزی، گفت: «زمانی که من می‌خواستم در مورد شرکت‌های نوآور سخنرانی کنم تصورم این بود که بسیار پیشرو هستم اما حال متوجه شدم که کسب و کارها در این بخش بسیار خوب عمل کرده‌اند.»

علی کرمانشاه افزود:« پیش از این خاستگاه نوآوری، صنعت بود اما هم‌اکنون این خاستگاه تغییر کرده است و این مصرف کنندگان هستند که دنبال نوآوری می‌گردند و مشتریِ نوآوری به شمار می‌آیند.»

سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک نیز به عنوان یکی از مدیران حاضر در این مراسم گفت: «هم‌اکنون بانک‌ها در حال یافتن رقیب‌های جدید هستند. فین‌تک‌ها و استارت‌آپ‌ها رقیب بانک‌ها به شمار می‌آیند؛ اما این شرکت‌های نوآور و نوپا زمانی موفق خواهند شد که بتوانند مدل تجاری نوآورانه‌ای طراحی کنند. در سطح جهانی، استارت‌آپ‌هایی موفق عمل کرده اند که مدل‌های تجاری نوآوری را ارائه کرده باشند.»

نجفی گفت: «در ایران چون توان مقابله با نوآوری را نداریم سعی می‌کنیم با تنظیم مقررات برای آنها، آن‌ها را کوچک کنیم.»

فاطمی عضو هیات مدیره بانک ملی نیز در این مراسم گفت: «امیدوارم فعالیت‌هایی مانند فینوتک، بحث انتقال وجه و پرداخت را از خاستگاه کارت به خاستگاه حساب تغییر دهد.»

فرزاد رحمانی مدیرعامل و عضو هیات مدیره چارگون نیز به عنوان یکی از مشتریان فینوتک اعلام کرد: «با استفاده از این بستر، شرکت‌های بزرگ می‌توانند بخشی از پرداخت‌های خود را به صورت مستقیم انجام دهند. ما به عنوان فراهم کننده نرم‌افزارهای اداری مالی و با استفاده از این سرویس، این امکان را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهیم که بتوانند پرداخت‌های خود را با سرعت بیشتر و دقت بیشتری مدیریت کنند.»

از امروز شرکت‌ها و کسب و کارها می‌توانند با مراجعه به سایت فینوتک با آدرس finnotech.ir از جزئیات سرویس‌ها مطلع شده و از آنها بهره برند.

مهربانه، باهمتا، پین‌تاپین و سینما تیکت از جمله کسب و کارهایی هستند که از سرویس‌های فینوتک بهره می‌برند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: