پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۰۷۹۷۵
۰۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۲
0
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: هر دو فرش دارای زمینه سفید بوده و در طراحی آنها صرفاً از رنگ‌های سبز و سفید استفاده شده است.
پول‌نیوز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: "فرش صلح" با ۲۲ میلیون گره آماده رونمایی در بوکان و تحویل به سازمان ملل متحد شد.

جعفرصادق اسکندری در گفت‌وگویی، با اشاره به مشخصات فرش صلح بوکان اظهار داشت: این فرش دارای دو قطعه بوده و قطعه اول آن به مساحت 16 متر مربع و حاوی 196 عدد کبوتر صلح به نشانه 196 کشور عضو سازمان ملل متحد است.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، در گوشه‌های آن تصویر کلی قاره‌های جهان درج و در وسط این فرش نیز منظومه شمسی قرار گرفته که کره زمین در مرکز آن جای دارد.

اسکندری با اشاره به قطعه دوم فرش صلح بوکان گفت: قسمت دوم نیز به مساحت شش متر مربع حاوی عکس کره زمین و نقشه خشکی‌های آن بوده که در قسمت بالایی آن پرنده صلح حامل پرچمی است که کلمه صلح به بیش از 90 زبان دنیا در آن درج شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: هر دو فرش دارای زمینه سفید بوده و در طراحی آنها صرفاً از رنگ‌های سبز و سفید استفاده شده است.

وی با اشاره به اینکه بافت فرش صلح بوکان از اردیبهشت سال گذشته آغاز شد اظهار داشت: مدت بافت آن نیز 16 ماه بوده و در آن 35 نفر بافنده ماهر حضور داشتند.

اسکندری با اشاره به اینکه در مجموع در این فرش 22 میلیون گره به کار رفته است، افزود: در این باره تعداد 16 میلیون گره در فرش 16 متری و شش میلیون در فرش شش متری که از جنس ابریشم درجه یک است استفاده شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی تصریح کرد: این فرش با پیام جهانی صلح و دوستی بوده و چهارم آذر ماه با حضور مسئولان استانی و کشوری در بوکان رونمایی می‌شود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار