پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۰۵۹۱۹
۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲۱:۵۷
0
 پول‌نیوز - فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری یک کلاه‌بردار میلیاردی خبر داد و گفت: این کلاه‌بردار با سرقت میلیاردی ده‌ها تریلی گندم که با جعل کارت‌های هوشمند از ۶ استان انجام داده بود دستگیر شد.

سردار روح‌الامین قاسمی اظهار داشت: این کلاه‌بردار حرفه‌ای که با هویت‌های جعلی از شرکت‌های باربری در ۶ استان کشور ۴۰ تریلی گندم با ارزشی بالغ‌بر ۱۶ میلیارد ریال سرقت کرده بود دستگیر شد.

وی گفت: اعلام سرقت محموله سنگین گندم از یک شرکت باربری در روزهای نخست آبان ماه و تحقیقات جامع پلیس، راز چندین فقره سرقت و کلاه‌برداری میلیاردی در سراسر کشور را فاش کرد.

به گفته این مسئول انتظامی با حضور مأموران انتظامی در این شرکت باربری مشخص شد، راننده یک دستگاه تریلی پس از بارگیری ۲۵ تن گندم به ارزش ۴ میلیارد ریال از کارخانه‌ای در شهرستان سرخه، بدون ثبت بار و دریافت بارنامه محل را ترک کرده و متواری شده است.

سردار قاسمی گفت: با جا گذاشتن مدارک هویتی متهم، تحقیقات مأموران انتظامی در همین راستا ادامه یافت که با اجرای طرح مهار و حضور گشت‌های انتظامی در محورهای مواصلاتی، ساعاتی بعد خودروی تریلی متوقف و متهم دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان سرخه منتقل شد.

وی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌ها، دو کارت هوشمند رانندگی ناوگان باربری به مأموران ارائه داد که با گواهینامه‌های موجود در خودرو هم‌خوانی نداشت و همین موضوع، ظن مأموران را برانگیخت.

رئیس قرارگاه مبارزه با سرقت استان سمنان، خاطرنشان کرد در ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم با جعل کارت‌های هوشمند، محموله‌های سنگین گندم را به نام دیگران دریافت کرده است.

سردار قاسمی از شناسایی کامل هویت اصلی متهم به نام (ح-ر) که از اهالی استان‌های شرقی کشور است، خبر داد و گفت: پلیس در ادامه بررسی‌ها دریافت، خودرو توقیفی دارای دو جفت پلاک جعلی و دست‌نویس بوده و متهم تاکنون چندین مرحله با پلاک‌های جعلی در استان‌های دیگر مرتکب سرقت شده است.

وی از بررسی گزارش‌ها در چند ماه اخیر و اطلاع از وقوع چندین فقره کلاه‌برداری مشابه از شرکت‌های باربری خبر داد و گفت: در این خصوص چندین پرونده کلاه‌برداری مشابه در استان همدان تشکیل‌شده و تحت رسیدگی است که با حضور شاکیان در اداره پلیس شهرستان سرخه و ارائه مدارک مشخص شد؛ متهم دستگیرشده همان کلاه‌بردار تحت تعقیب است که تاکنون ۳۲ محموله گندم به ارزش ۱۲ میلیارد ریال با هویت‌های جعلی متعدد از شهرستان‌های همدان بارگیری کرده است.

قاسمی ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیس از وقوع هشت فقره کلاه‌برداری و سرقت محموله گندم در اردبیل نیز باخبر شد که تحقیقات تکمیلی این پرونده نیز در حال انجام است.

این مسئول انتظامی گفت: با هماهنگی قاضی پرونده، تحقیقات در سایر استان‌ها نیز ادامه یافت و تاکنون چندین فقره کلاه‌برداری و سرقت در استان‌های گلستان، مازندران، گیلان و کرمانشاه شناسایی‌شده است که پیگیری‌های انتظامی و قضائی در این خصوص ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان سمنان به اعتراف متهم دستگیرشده به چندین فقره جعل و کلاه‌برداری اشاره و خاطرنشان کرد: متهم پس از معرفی به دادسرا راهی زندان شد.


منبع:پارسینه
برچسب ها: کلاهبردار ، سمنان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: