پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۰۵۴۱۸
۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۰
0
به گفته مشاور وزیر صنعت، برخی برندهای مهم جهانی به ایران آمده‌اند و با کارگر ایرانی تولید و صادر می‌کنند، ازجمله دانیلی، ecco، سوارسکی و جووانی که کارخانه ecco و دانیلی در جلفا راه‌اندازی شده‌اند.
پول‌نیوز - مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان امسال 50 طرح بزرگ ملی در کشور راه اندازی می شود و 230 هزار شغل ایجاد می کند.

بهروز ریاحی با بیان این‌که 77هزار واحد تولیدی صنعتی و 114 هزار طرح نیمه تمام صنعتی در کشور داریم، اظهار داشت: نزدیک به 6هزار طرح نیمه‌تمام با بیش از 60 درصد پیشرفت و 400 هزار شغل، تا پایان امسال به بهره برداری می‌رسد که کار اجرایی در چهار هزار و 500 طرح به پایان رسیده است و تا پایان سال یک هزار و 500 طرح دیگر به این فهرست اضافه می‌شود.

وی تخصیص 160هزار میلیارد ریال از محل اعتبارات رونق اقتصادی و تولید را دلیل بهبود نسبی وضع اقتصادی کشور پس از رکود طولانی عنوان کرد و گفت: این اعتبارات برای راه‌اندازی 7هزار و 500 واحد کوچک و متوسط در نظر گرفته شده بود که 102 هزار میلیارد ریال تزریق شد و بیش از پنج هزار واحد به چرخه تولید برگشتند.

ریاحی افزود: همچنین راه اندازی 50 واحد صنعتی بزرگ مانند طرح آنتیموان در زاهدان را در دستور کار داریم.

وی با اشاره به رشد منفی صنعت در سال 1394 (منهای 5.8 درصد) پیش بینی کرد رشد این بخش امسال به سه درصد برسد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: 103 خوشه صنعتی در زمینه زعفران، خرما، فرش، صنایع معدنی و فلزی داریم که با توجه به برنامه ارتقای خوشه‌های صنعتی، پیش‌بینی می‌شود شمار خوشه‌ها تا پایان سال به 160 مورد برسد. همچنین صنایع دانش بنیان، صنایع هایتک در هوا و فضا، بایو و نانو و... احیا شده است.

وی ادامه داد: همچنین در دولت یازدهم احیای 88 واحد نساجی را در دستور قرار دادیم. شرکت فراگیر بافت بلوچ که در دولت پیش به بانک مسکن واگذار شده بود دوباره به وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشت. همین اتفاق برای کارخانه واگن سازی پارس افتاد.

ریاحی اضافه کرد: بافت آزادی، صنعت نساجی قائمشهر و صنعت نساجی لرستان به طور تقریبب به چرخه تولید برگردانده شد.

وی همجنین گفت: برای احیای صنایع پوشاک، کیف، کفش و عطر حرکت آغاز شده که «طرح تکاپو» وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از این اقدام هاست.

به گفته مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت، این صنایع باید با کمک بخش های دولتی و خصوصی رونق گیرد.

وی افزود: همچنین برخی برندهای مهم جهانی به ایران آمده اند و با کارگر ایرانی تولید و صادر می‌کنند. از جمله این برندها می توان به دانیلی، ecco، سوارسکی و جووانی اشاره کرد که کارخانه تولید ecco و دانیلی در جلفا راه اندازی شده است و با برند خودشان تولید می کنند.

ریاحی ادامه داد: امسال سه نمایشگاه بین المللی پوشاک در تهران، اصفهان و شیراز برگزار شد تا بتوان صنعت پوشاک را بیشتر در کشور معرفی کرد.

وی همچنین اظهار داشت: برای شناسایی مزیت های صنعتی باید آمایش سرزمین صورت گیرد که در برخی استان ها همچنان ادامه دارد.

به گفته مشاور وزیر صنعت، ژئوفیزیک هوایی مناطق مرزی به طور کامل پایان یافته و 88 هزار کیلومتر نقشه برداری هوایی در مقیاس یکصد هزارم و یک 25هزارم در سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی و خراسان رضوی انجام شده است.

وی گفت: با آمایش سرزمین و مشخص شدن مزیت‌های هر استان سرمایه‌داران می‌دانند در چه مناطقی ما مزیت داریم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.