پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۰۴۸۰۵
۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۱
0
 پول‌نیوز - فرمانده انتظامي استان سمنان از دستگيري كلاهبردار ۷۰ ميليارد ريالي که تحت تعقيب قانون بود خبر داد.

سردار روح‌الامين قاسمي، درباره این پرونده اظهار کرد: مردي ساکن تهران در سال ۱۳۸۶ با ساخت و پيش فروش ۴۰ واحد مسكوني در سمنان، بدون انتقال مالكيت و ثبت سند، مبالغ هنگفتي از خريداران دريافت کرده بود؛ اين فرد در اقدامي ديگر با ارائه سند مالكيت زمين مجتمع به بانك، تسهيلاتي يك و نيم ميليارد توماني نيز دريافت و از بازپرداخت آن خودداري کرد.

وی با اشاره به عدم بازپرداخت تسهيلات از سوي این کلاهبردار و بلاتكليفي خريداران واحدهاي مسكوني، تصريح كرد: با شكايت مالكان و نماينده بانك پرونده اي در مراجع قضائي تشكيل و متهم تحت تعقيب قرار گرفت.

به گفته اين مسئول انتظامي كلاهبردار اين پرونده با تغيير متناوب مخفيگاه و محل سكونتش در تهران و سمنان از سال ۱۳۹۳ متواري و همچنان تحت تعقيب بوده است.

سردار قاسمي از ارجاع اين پرونده در شهريور امسال به پليس امنيت عمومي استان و شروع اقدامات فني و تخصصي ماموران اين پليس خبر داد و گفت: در گام نخست تمام پاتوق‌ها و محل‌هاي اختفاي اين كلاهبردار حرفه اي شناسايي شد و ماموران انتظامي استان با هماهنگي قاضي پرونده براي دستگيري متهم راهي تهران شدند.

اين مسئول انتظامي به كنترل نامحسوس كلاهبردار ميلياردي در خيابان‌هاي پايتخت اشاره و تصريح كرد: متهم در حال خريد و فروش خانه در بنگاه معاملات املاك در تهران غافلگير شد.

وي از دستگيري و انتقال متهم به سمنان و تحقيقات تكميلي پرونده خبر داد و گفت: متهم با دستور قاضي پرونده روانه زندان شد.

فرمانده انتظامي استان در پايان ضمن قدرداني از ماموران انتظامي دخيل در اين عمليات گفت: با توجه به بدهكاري كنوني متهم به شاكيان، ارزش ريالي اين پرونده را بالغ بر ۷۰ ميليارد ريال اعلام كرد.
منبع: ایسنا
برچسب ها: کلاهبردار ، سمنان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار