پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۰۰۸۷۵
۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۴
0
پول‌نیوز - شکارچی متخلف هدف گلوله محیط بانان پرور قرار گرفته و روانه بیمارستان شد.
 
در جریان درگیری شکارچیان غیرمجاز با نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور در استان سمنان، یک شکارچی متخلف هدف گلوله محیط بانان قرار گرفته و مجروح شد.
 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان گفت: روز جمعه نیروهای یگان محیط زیست منطقه حفاظت شده پرور حین گشت و کنترل حد فاصل جاده آسفالته فولاد محله و پارک ملی صیدوا متوجه رد مشکوک در منطقه شدند.
 
عباسعلی دامنگیر اظهار داشت: محیط بانان پس از مدتی جست و جو یک شکارچی مسلح را مشاهده کردند.
 
ماموران برای برخورد قانونی با متخلف وارد عمل شده و از وی تقاضا کردند تا سلاح خود را زمین بگذارد.
 
شکارچی متخلف ضمن تمرد از فرمان محیط بانان از تحویل اسلحه به مامورین خودداری کرد.در این حین یکی از محیط بانان با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک چندین تیر هوایی کرد.
 
شکارچی متخلف حاضر به تمکین و تحویل اسلحه به ماموران نبود بنابراین محیط بانان با رعایت قانون بکارگیری سلاح وی را از ناحیه کمر به پایین هدف گلوله قرار دادند.
 
پس از این حادثه با گزارش ماموران به مرکز اداره، اکیپی متشکل از معاون اداره کل، فرمانده یگان استان و گروهی از ماموران پس از هماهنگی با اورژانس ۱۱۵ و پلیس ۱۱۰ عازم محل مورد نظر شدند.
 
با حضور نیروهای محیط زیست و ماموران انتظامی در محل، شکارچی مجروح بوسیله عوامل اورژانس به بیمارستانی در سمنان منتقل شده و هم اکنون تحت مداوا قرار دارد.
 
از متهم یک اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ با سه تیر فشنگ آماده شلیک کشف و ضبط شده است که مجاز یا قاچاق بودن سلاح مربوطه توسط نیروی انتظامی در دست بررسی است.
 
صبح امروز منطقه درگیری توسط ماموران محیط زیست مورد پایش قرار گرفت که آثار خون و اندام داخلی (شکمبه) باقی مانده از یک جانور وحشی در محل درگیری بیانگر آن است که شکارچی متخلف اقدام به شکار جانوران وحشی نیز کرده و لاشه شکار احتمالا توسط همدست متهم از منطقه خارج شده است.
 
محیط بانی که به شکارچی متخلف را هدف گلوله قرار داده است در حال حاضر با هماهنگی مقامات قضایی در پست خود مشغول خدمت است.


منبع:میزان 
برچسب ها: سمنان ، شکارچی متخلف
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار