پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۹۹۰۷۶
۳۰ شهريور ۱۳۹۵ - ۰۱:۴۵
0
پول‌نیوز - جشن بزرگ مردمی غدیرخم در روز عید همزمان با نماز مغرب و عشا در باغ موزه دفاع مقدس شهر همدان برگزار می شود.

دبیر بنیاد غدیر خم استان همدان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران گفت: تسری ابعاد مختلف غدیر در جامعه ضروری است چرا که وقوع این امر گام های پایدار و موثری در زمینه جهانی شدن غدیر به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام سید مرتضی حسنی حلم افزود: این واقع بزرگ آن گونه که باید در جامعه نهادینه نشده است.

وی ادامه داد: این جشن بزرگ مردمی با همکاری جامعه هتل داران همدان برگزار می شود و امیدواریم گروه های مردمی همت بیشتری برای بزرگداشت این روز بزرگ داشته باشند.

وی ادامه داد: این روز عید اکبر و عید ولایت و امامت است و جغرافیای غدیر مختص به مکان خاصی نیست بلکه جغرافیای غدیر عالم اسلام و بعد فکری تمام مسلمانان آزاد اندیش است که در تمام اعصار اهداف و پیام غدیر مورد توجه مسلمان جهان است.

وی ادامه داد: بیش از صدها عنوان جشن در سراسر استان همزمان با غدیرخم برگزار می شود که بیانگر عشق و علاقه مسلمان به ائمه اطهار(ع) و تبعیت از سیره و روش امیر المومنین(ع) است.

دبیر بنیاد غدیر خم استان همدان به اعمال غدیر خم اشاره کرد و گفت: خواندن عقد اخوت بین برادران مومن، گرفتن روزه، اطعام و افطاری دادن، صله رحم، هدیه دادن به یکدیگر، لباس نو بر تن کردن و تبریک و شاد باش این روز به یکدیگر است.

حجت الاسلام حسنی حلم اظهار کرد: تمام ادارات، ارگانها و نهادهای مختلف در استان با اجرای برنامه های مختلف در برگزاری باشکوه این جشن سهیم هستند.

وی بیان کرد: آذین بندی سطح شهر ، حرکت کاروان 110 اتومبیل شادی در سطح شهر، برگزاری مسابقه بزرگ اکمال علوی، دادان هدیه به نوزادانی که در این روز به دنیا بیایند و اسم آنها علی و امیر علی باشد و برگزاری جشن ها متنوع در سراسر استان از برخی برنامه های اجرای روز عید غدیر خم در این استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه غم و شادی باید در کنار یکدیگر قرار گیرند افزود: عید غدیر خم عید همه مسلمانان است و همه باید برای تبیین ارزشهای این روز بزرگ تلاش کنند.
منبع: ایرنا
برچسب ها: عید غدیر ، همدان ، باغ موزه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار