پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

January 2020 29 / چهارشنبه ۰۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۷۸۸۶
۲۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸
0
پول‌نیوز - رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از قیمت بین 135 تا 140 هزارریالی دام زنده در آستانه عید سعید قربان خبر داد و توصیه کرد: دام زنده به میزان مورد نیاز این روز تامین شده است و بنابراین مردم ابتدای صبح عید برای خرید قربانی ازدحام نکنند.

علی اصغر ملکی روز یکشنبه در گفت وگویی افزود: برای روز عید قربان 22 جایگاه قربانگاه در مناطق شهرداری تهران و مراکز دیگری از سوی دامپزشکی تعبیه شده است که کارشناسان و دکتری دامپزشکی حضور دارند و سلامت گوشت ذبح را تایید می کنند.

به گفته وی، با کاهش صادرات دام زنده نه تنها دام زنده عید قربان تامین است بلکه این اقدام دولت باعث تنظیم بازار گوشت قرمز نیز می شود.

وی اظهار داشت: طی روزهای اخیر قیمت گوشت قرمز نیز تغییر نداشته به طوری که قیمت لاشه گوسفندی بدون دنبه تحویل به مغازه دار بین 300 تا 310 هزار ریال و شقه بدون دنبه بین 330 تا 350 هزار ریال به مصرف کنندگان عرضه می شود.

وی با بیان این که در روز عید قربان پس از اذان صبح آماده عرضه دام هستیم، تصریح کرد: طبق تجربه سالهای گذشته توصیه می شود مردم ابتدای صبح برای خرید دام قربانی ازدحام نکنند زیرا در ابتدای صبح قیمت ها سنگین و پس از گذشت زمان روند قیمت ها متعادل می شود.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی اضافه کرد: به طور معمول زمان عرضه دام زنده در مراکز 22 گانه شهرداری و سایر مراکز تحت نظارت دامپزشکی از اذان صبح تا 14 بعدظهر است اما در صورت وجود تقاضا مراکز عرضه دام فعال خواهند بود.

وی ادامه داد: در روز عید قربان خدمات دامپزشکی به صورت رایگان ارایه می شود.

سال گذشته هر کیلوگرم دام زنده گوسفندی با قیمت بین 120 تا 125 هزار ریال عرضه شده بود.

سالیانه بیش از 800 هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید و برای تامین نیاز داخلی 10 درصد گوشت مورد نیاز نیز از خارج تامین می شود.

براساس آمارها سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر 10.5 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11.5 کیلوگرم است در حالی که سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز به ازای هر نفر بدون احتساب گوشت خوک 13 کیلوگرم است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.