پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۹۷۳۲۴
۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
0
پول‌نیوز - رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی قیمت هرکیلوگرم گوسفند زنده کیفی از لحاظ نژاد را بین 130 تا 135 هزار ریال برآورد کرد و گفت: با توجه به نزدیک شدن روز عید سعید قربان احتمال افزایش اندک آن وجود دارد.

اصغر ملکی روز چهارشنبه درباره وضعیت گوشت قرمز گوسفندی افزود: هفته گذشته قیمت گوشت گوسفندی به همین میزان بوده و نرخ این محصول نسبت به هفته قبل از آن تغییری نداشته است.

وی اظهار داشت: اکنون قیمت لاشه گوسفندی بدون دنبه تحویل به مغازه دار بین 300 تا 310 هزار ریال و شقه بدون دنبه بین 330 تا 350 هزار ریال به مصرف کنندگان عرضه می شود.

وی تصریح کرد: گوشت گوسفندی بسته بندی در فروشگاه ها شامل این قیمتگذاری نمی شود و تفاوت قیمت گوسفند زنده با عرضه گوشت آن وجود برخی ضایعات است.

ملکی توضیح داد: باید نصف وزن یک گوسفند ذبح شده گوشت و بقیه شامل کله و پاچه، پوست، شکم و دیگر ضایعات باشد، در حالی که وزن گوشت کمتر است.

به گفته وی به طور معمول باید به اندازه وزن یک گوسفند 40 کیلو گرمی حداقل 20 کیلوگرم گوشت حاصل شود که برخی دامداران با ترفندهایی از جمله مصرف آب، نمک و جو وزن گوسفند را در زمان فروش افزایش می دهند که پس از ذبح از یک گوسفند 40 کیلوگرمی 13 کیلوگرم گوشت نیز بدست نمی آید.

سالیانه بیش از 800 هزارتن گوشت قرمز در کشور تولید و برای تامین نیاز داخلی 10 درصد گوشت مورد نیاز نیز از خارج تامین می شود.

براساس آمارها سرانه تولید گوشت قرمز کشور برای هر نفر 10.5 کیلوگرم و سرانه مصرف آن 11.5 کیلوگرم است در حالی که سرانه مصرف جهانی گوشت قرمز به ازای هر نفر بدون احتساب گوشت خوک 13 کیلوگرم است.
منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: