کد خبر: ۱۹۷۲۷۲
۱۷ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
0
دکتر نوربخش با بیان اینکه میزان پرداخت از بابت تعهدات سازمان بالغ بر ٥ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان است، خاطر نشان کرد: این رقم یک و نیم برابر یارانه پرداخت شده ماهانه در کشور است و سازمان بدون استفاده حتی یک ریال از منابع دولتی به تعهدات خود عمل کرده و بیش از ٥ میلیون و ٣٠٠ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران را تحت پوشش قرار داده و این در حالی است که در سال ١٣٩١، تعهدات ماهانه سازمان بالغ بر دو هزار و ششصد میلیارد تومان بوده و در طی پنج سال اخیر این رقم دو برابر شده است.
پرداختی تأمین اجتماعی طی پنج سال اخیر دو برابر شده است
پول‌نیوز - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی، در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و اتاق بازرگانی، صنایع، ‌معادن و کشاورزی تبریز از پرداخت ماهانه ٥ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان از بابت تعهدات سازمان خبر داد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دکتر سید تقی نوربخش، مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی در این جلسه با تأکید بر اینکه معتقدم هیچ راه برون رفتی برای حل مسائل سازمان از بعد مدیریتی و ساختاری بجز اعتماد به سه جانبه گرایی وجود ندارد، اذعان داشت: ایجاد اعتقاد عمیق و ادبیات حاکم بر سازمان مبنی بر اینکه کارفرمایان و بیمه شدگان صاحبان اصلی سازمان تأمین اجتماعی هستند، باور و اعتقاد قلبی من بوده و در همین جهت برای تعامل هر چه بیشتر با شرکای اجتماعی، معاونت فرهنگی را در اولین سال شروع به کار خود احیا کرده ام.

دکتر نوربخش با بیان اینکه میزان پرداخت از بابت تعهدات سازمان بالغ بر ٥ هزار و ٢٠٠ میلیارد تومان است، خاطر نشان کرد: این رقم یک و نیم برابر یارانه پرداخت شده ماهانه در کشور است و سازمان بدون استفاده حتی یک ریال از منابع دولتی به تعهدات خود عمل کرده و بیش از ٥ میلیون و ٣٠٠ هزار نفر از بازنشستگان و مستمری بگیران را تحت پوشش قرار داده و این در حالی است که در سال ١٣٩١، تعهدات ماهانه سازمان بالغ بر دو هزار و ششصد میلیارد تومان بوده و در طی پنج سال اخیر این رقم دو برابر شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه در سال ١٣٨٨ سازمان به حدی تحت فشار بوده است که بالغ بر ٦٠٠ میلیارد تومان از بانکها جهت پرداخت مستمری استقراض کرده بود، افزود، طی سه سال دولت تدبیر و امید علیرغم تمامی مشکلات، پرداخت مستمری حتی یک روز هم با تأخیر مواجه نشده است.

دکتر نوربخش با تأکید بر نقش  سازمان تأمین اجتماعی در طرح سلامت، اذعان داشت، سازمان تأمین اجتماعی نه تنها بار دولت نیست بلکه جبران مافات گذشته را نیز نموده و این امر در درجه اول با همت و غیرت کارفرمایان در جهت نگهداشت کارگاهها و واحدهای تولیدی محقق شده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اعلام اینکه علیرغم افرایش دو و نیم برابری تولید نفت باید توجه داشت قیمت نفت به یک سوم کاهش یافته است، اذعان داشت: صندوقهای بازنشستگی در تأمین منابع در قبال افزایش مصارف با مشکل مواجه هستند و لازم است شرکای اجتماعی به آن توجه کنند و در این راستا سازمان تأمین اجتماعی با رویکرد اطلاع رسانی و پاسخگوئی، به عنوان یکی از چهار راهبرد اصلی سازمان در جلب مشارکت کارشناسان و ارتقای آگاهی عمومی مخاطبین گام برمی دارد.

وی در پاسخ به مطالب مطروحه از جانب کارفرمایان حاضر در جلسه، با اشاره به قانون مشاغل سخت و زیان آور، بر ارتقای ایمنی محل کار تأکید و تصریح کرد: در دوره اخیر یکی از اقدامات اساسی سازمان، تغییر ١٢٠٠ شغل سخت و زیان آور به ١٣ عنوان شغلی بوده و لیکن، قانون سخت و زیان آور  چه از لحاظ میزان و نحوه پرداخت حق بیمه و چه از لحاظ شمول آن نیاز به بازنگری دارد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه بیمه قالی بافان به عنوان یک مطالبه جدی است، اذعان داشت: افزایش ضریب پوشش مورد استقبال کلیه صندوقهای بیمه است ولی باید توجه داشت این شرایط در زمانی توجیه منطقی دارد که منابع آن تأمین گردد ولی در حال حاضر مطالبات سازمان در قبال بیمه قالی بافان، بالغ بر سه هزار میلیارد تومان رسیده است.

دکتر نوربخش تأمین نقدینگی را یکی از چالشهای پیش روی سازمان دانسته و  تصریح کرد: پس از ده سال، طی دو سال اخیر، صندوق بیمه بیکاری تراز مثبت داشته و معتقد هستیم قانون بیمه بیکاری و همچنین کنترل تقاضای بیمه بیکاری نیاز به بازبینی و کار کارشناسی دارد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، با تأکید بر حفظ کرامت کارفرمایان و ضرورت بهبود فضای کسب و کار، تصریح کرد  بازرسی از دفاتر قانونی در جهتی حرکت می کند که طی ماه های آینده حسابرسی از دفاتر برای دو سال صورت خواهد پذیرد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره بر اینکه در سال ١٣٩٢، منابع بیمه شدگان کارگران ساختمانی ٩٠٠ میلیارد تومان، از محل مالیات بر ارزش افزوده بود که در آن سال ٥٠٠ هزار نفر تحت پوشش قرار گرفت، افزود: با تغییر  قانون در سال ٩٣، شاهد آن هستیم که در  قبال  تأمین ٦٠٠ میلیارد تومان منابع،‌١٤٠٠ میلیارد تومان تعهدات برای سازمان در حوزه بیمه شدگان کارگران ساختمانی ایجاد می شود که این امر با روح عدالت مغایرت دارد.

دکتر نوربخش با اشاره به حوزه سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی، اظهار داشت: با حضور مدیرانی پاکدست، باتجربه و متخصص در رأس امور شستا، به عنوان شخصی که ٢٥ سال در سازمان تأمین اجتماعی دارای سابقه هستم،  اعلام می کنم تیم حاضر،‌ تیمی حرفه ای است و با توجه به مزیتهای اقتصادی و جغرافیایی استان آذربایجانشرقی، زمینه فعالیت در این استان فراهم است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در پایان سخنان خود با بیان اینکه قانون تأمین اجتماعی یکی از  جامع ترین قوانین کشور است، تصریح کرد: در اجرای این قانون، با توجه به عدم پیش بینی و تأمین منابع، با چالش جدی مواجه هستیم و در برخی موارد موضوع قانون ابتر باقی می ماند.

 بخش خصوصی در راستای تحقق منویات رهبری فعالیت می کند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش خصوصی از فعال ترین بخش های کشور است، گفت: فعالیت بخش خصوصی در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب است.

سلمان خدادادی نیز در این جلسه با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از تولید داخلی افزود: حمایت از بخش خصوصی به معنای حرکت در مسیر تحقق منویات رهبری است.

وی تدوین برنامه ششم، اصلاح قانون کار با رعایت کارشناسی دقیق مسائل سه جانبه کار، دولت و کارفرمایان و تدوین وظایف و اختیارات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را از برنامه ها و دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد و اظهار داشت: تدوین درست و کارشناسی دقیق این قوانین در هم افزائی، بهبود کسب و کار، ایجاد اشتغال و رونق تولید کمک خواهد کرد.

وی یادآور شد: این کمیسیون پس از سفرهای استانی کمیته ای برای پیگیری موضوعات مطرح شده و مصوبات این جلسه ها تشکیل خواهد داد.

وضعیت اقتصاد، تولید و صنعت در سه سال اخیر مناسب نبوده است

رئیس اتاق بازرگانی تبریز نیز در این جلسه گفت: وضعیت اقتصاد، تولید و صنعت مناسب نبوده و ادامه این روند برای جامعه اقتصادی مشکل آفرین خواهد شد.

صمد حسن زاده افزود: با توجه به وجود مشکلات اقتصادی در کشور، واحدهای صنعتی و تولیدی این استان نیز به تبع آن دچار مشکل شده ولی آن ها به علت تعهد ملی و حفظ اقتصاد کشور به فعالیت خود ادامه داده اند.

وی با اشاره به مشکل بیکاری و اشتغال در کشور، یادآور شد: این مشکل زمانی حل می شود که از واحدهای تولیدی و صنعتی حمایت، این واحدها نوسازی و تعامل خوبی بین مسئولان دولتی و مدیران صنایع و واحدها برقرار شود.

حسن زاده وجود نگرانی، نبود قوانین شفاف و ثبات اقتصادی را از عمده دلایل استقبال نکردن بخش خصوصی از سرمایه گذاری در عرصه تولید و صنعت اعلام کرد.

در این جلسه نمایندگان تشکل ها و اعضای اتاق بازرگانی تبریز نیز بازنگری و شفاف سازی قوانین تامین اجتماعی، ایجاد شرایط برای برقراری مجدد بیمه قالی بافانی که بیمه آن ها قطع شده، تجدید نظر در قانون سخت و زیان آور، بهبود فضای کسب و کار، اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی، اصلاح نظام بازنشستگی و قانون کار و رفع موانع تولید را خواستار شدند.

تعدادی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به اقدام های این کمیسیون و مجلس شورای اسلامی برای رفع موانع تولید و حمایت از تولید کنندگان اشاره کردند.

در این جلسه عالی ترین نشان اتاق بازرگانی تبریز به مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اهدا شد.

مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین در سفر خود به تبریز، ضمن بازید از برج های ١٠٠٠ واحدی، شمس تبریزی، از پروژه های در حال اجرای شرکت سرمایه گذاری و خانه سازی ایران،‌ در جریان پیشرفت کار این پروژه قرار گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: