کد خبر: ۱۹۷۱۸۴
۱۶ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۹
0
در تحقیقات از این مالباختگان مشخص شد که متهم پرونده ضمن معرفی خود به عنوان ضابط شرکت های خودروسازی، مدعی نفوذ در شرکت ها و همچنین دارای ارتباطات قوی در زمینه واردات خودروهای خارجی شده و تحت این پوشش اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان کرده است.
پول‌نیوز -هشتم اردیبهشت امسال فردی با مراجعه به کلانتری 106 نامجو به ماموران اعلام کرد که از طریق آگهی روزنامه، با مراجعه به یک شرکت خرید و فروش اقساطی خودرو اقدام به خرید یک دستگاه خودرو سواری اسپورتیج 2016 کرده اما در ادامه متوجه شده مورد کلاهبرداری 100 میلیونی قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه 7 تهران ، پرونده  در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 
مرد هزار چهره بالاخره دستگیر شد،سناریوی شوم آقای مدیرعامل برای منشی
مالباخته پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: از طریق آگهی های یک روزنامه به آگهی فروش خودروهای خارجی با شرایط ویژه و قیمت مناسب برخورد کردم.

پس از تماس با شماره تماس درج شده در آگهی به دفتر شرکت صبا کیمیای پاسارگاد در خیابان سهروردی مراجعه کردم.  با تنظیم قرارداد خرید یک دستگاه خودرو اسپورتیج 2016 به قیمت 155 میلیون تومان ، بنده مبلغ 100 میلیون را به مدیر شرکت پرداخت و مقرر شد تا مابقی پول خودرو را نیز تا چند روز دیگر، در زمان تعویض پلاک خودرو پرداخت کنم اما بعد از گذشت یک هفته خبری از شرکت برای تعویض پلاک نشد و در پیگیری های بعدی متوجه شدم که خودرو خریداری شده متعلق به فرد دیگری است.

 برای پیگیری موضوع به محل دفتر شرکت در خیابان سهروردی مراجعه و متوجه شدم که مدیر شرکت محل کار دفترش را ترک و از آنجا متواری شده است.

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده کلاهبرداری 100 میلیون تومانی از خریدار خودرو اسپورتیج ، خانم جوانی که پیش از این به عنوان منشی در شرکت صبا کیمیای پاسارگاد مشغول بکار بود ، با مراجعه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت که مدیر شرکت صبا کیمیای پاسارگاد به نام مسعود  34 ساله  در زمان حضور وی در شرکت اقدام به خواستگاری از وی کرده و در این پوشش و به بهانه خرید یک دستگاه خودرو پرشیا اقدام به دریافت مبلغ 15 میلیون تومان از اعضای خانواده اش کرده است.

منشی شرکت صبا کیمیای پاسارگاد پس از حضور در پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گف : من از طریق آگهی استخدام روزنامه ، به دفتر کار مسعود در خیابان میرزای شیرازی مراجعه و پس از انجام مصاحبه، به عنوان منشی در شرکت ایشان مشغول بکار شدم. پس از گذشت مدت کوتاهی او ابراز علاقه کرد و پس از طرح پیشنهاد ازدواج، به همراه اعضای خانواده اش و برای انجام مراسم خواستگاری به منزل ما آمدند.

 در زمان آشنایی خانواده ام با مسعود، خواهرم با توجه به اعتمادی که از طریق من به  پیدا کرده بود قبول کرد تا در قبال پیشنهاد مسعود، مبلغ 15 میلیون تومان را برای  خرید یک دستگاه خودرو پرشیا به او بدهد.به مرور زمان متوجه شدیم که او از طریق حیله، تقلب و فریب و جلب اعتماد مردم به امور واهی ، موجبات دریافت پول از آنها را فراهم می کند.  زمانیکه خواهرم از موضوع اطلاع پیدا کردبرای  دریافت پول خود اقدام کرد اما مرد کلاهبردار خواهرم را مورد فحاشی و حتی تهدید به قتل و اسیدپاشی کرد.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با طرح شکایت های مشابه از شرکت صباکیمیای پاسارگاد ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی موفق به شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان شدند که به بهانه سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

در تحقیقات از این مالباختگان مشخص شد که متهم پرونده ضمن معرفی خود به عنوان ضابط شرکت های خودروسازی، مدعی نفوذ در شرکت ها و همچنین دارای ارتباطات قوی در زمینه واردات خودروهای خارجی شده و تحت این پوشش اقدام به کلاهبرداری از مالباختگان کرده است.

یکی از مالباختگان در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مسعود ضمن معرفی خود به عنوان وکیل دادگستری ، مدعی شد که در زمینه تجارت و واردات خودرو نیز فعالیت دارد و به این بهانه پیشنهاد شرکت در سرمایه گذاری در زمینه ی واردات خودرو را مطرح و مبلغ 90 میلیون تومان را به صورت نقد از من گرفت  اما پس از مدتی نه هیچ خبری از ماشین شد و نه پولم را پس داد.

برای   پیگیری مطالبات خود ابتدا به بانک مراجعه تا چک های  مسعود را وصول کنم که متوجه شدم هیچ پولی در حسابش وجود ندارد. پس از آن نیز متوجه شدم که او خودش را مخفی کرده است.

همزمان با شناسایی مالباختگانی که تحت عنوان سرمایه گذاری در زمینه خرید و فروش خودرو مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند ، مالباخته ای به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و ضمن طرح شکایت از متهم پرونده (عنوان داشت که این شخص تحت عنوان وکیل دادگستری و به بهانه انجام امور قضایی از وی کلاهبردرای کرده است.
 
این شخص در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: مسعود  خودش را تحت عنوان وکیل پایه یک دادگستری و فردی توانا در انجام کار در دستگاه قضائی معرفی و به این شیوه اعتماد مرا جلب کرد. به بهانه ی اینکه کارهای من  را به سرانجام برساند از بنده مبالغی را دریافت کرد اما پس از گذشت مدت کوتاهی متوجه شدم ن فردی سابقه دار است که از افراد دیگر نیز کلاهبرداری کرده است. 

با توجه به شیوه و شگرد کلاهبرداری های انجام شده و با بررسی سوابق مسعود . 34 ساله، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که مسعود  از مجرمان سابقه داری است که سال گذشته نیز در قالب شرکتی کاغذی ، با استفاده از عناوین مجعول و انجام مانورهای متقلبانه و دادن وعده های واهی و دروغین اقدام به گرفتن خودروها از صاحبان آنها کرده و با درج آگهی در جراید کثیرالانتشار و پیشنهاد فروش خودرو با قیمت ارزان تر از بازار ، دهها دستگاه خودرو سواری متعلق به افراد غیر را به سایر افراد دیگر فروخته و نهایتا با مبالغ اخذ شده از خریداران متواری شده است.

با شناسایی مجرم سابقه دار و تحت تعقیب مقام قضایی که پس از دستگیری در پرونده ی سال گذشته و با تأمین قرار وثیقه یک میلیارد و 200 میلیون از زندان آزاد و متواری شده بود، کارآگاهان اقدامات گسترده ای را برای شناسایی مخفیگاه متهم آغاز و موفق به شناسایی مخفیگاه وی در منطقه عباس آباد شده اما در تحقیقات تکمیلی اطلاع پیدا کردند که وی از این مکان متواری شده است.
 
سرانجام با انجام اقدامات ویژه پلیسی ، کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی با شناسایی محل تردد او در منطقه قیطریه – بلوار کاوه ، ششم شهریور موفق به شناسایی و دستگیری متهم در داخل یک دستگاه خودرو سواری پرشیا سفیدرنگ شدند.

 سرهنگ کارآگاه محمد نادربیگی  رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت: تحقیقات در خصوص فعالیت غیرقانونی شرکت صباکیمیای پاسارگاد و جرایم ارتکابی توسط مدیر این شرکت به عنوان یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه کلاهبرداری در مراحل اولیه قرار داشته ، لذا از  شکات و مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و در پوشش شرکت مذکور مورد کلاهبرداری قرار گرفتند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان سهروردی شمالی – خیایان خرمشهر – میدان نیلوفر مراجعه کنند.


منبع:میزان


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: