پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۹۶۹۹۶
۱۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۱
0
در این نشست که امروز ۱۵ شهریور در هتل اسپیناس برگزار شد مسعود خوانساری _ رییس اتاق تهران _ گفت: پس از لغو تحریم ها مذاکرات مثبتی بین ایران و آلمان انجام شده است که نتیجه آن رشد ۲۵ درصدی روابط تجاری بین دو کشور بوده است.
تجارت بین ایران و آلمان 25 درصد افزایش یافتپول‌نیوز - در نشست مشترک رییس اتاق بازرگانی تهران و وزیر اقتصاد باواریا آلمان بر گسترش روابط بانکی میان دو طرف تاکید شد و از افتتاح شعبه سه‌ بانک ایرانی در ایالت باورایا خبر داده شد.

در این نشست که امروز ۱۵ شهریور در هتل اسپیناس برگزار شد مسعود خوانساری _ رییس اتاق تهران _ عنوان کرد:  پس از لغو تحریم ها مذاکرات مثبتی بین ایران و آلمان انجام شده است که نتیجه آن رشد ۲۵ درصدی روابط تجاری بین دو کشور بوده است.

خوانساری همچنین مشکلات بانکی را اصلی ترین مانع در راه گسترش بیشتر روابط اقتصادی میان ایران و آلمان عنوان کرد.

وی افزود: در دوران تحریم ها حجم روابط تجاری میان دو طرف ۴ میلیارد دلار بوده است که این انتظار می رود که در دوران لغو تحریم ها این عدد به ۱۰ میلیارد دلار برسد.

رییس اتاق بازرگانی تصریح کرد: بیشتر تمرکز ما در روابط اقتصادی با آلمان در بخش سرمایه گذاری های مشترک است.

همچنین در این نشست ایلزه ایگنر _ وزیر اقتصاد ایالت باواریا آلمان _ تصریح کرد که در این سفر موضوع اصلی مذاکره درباره حل مشکلات بانکی بوده است.

وی افزود: در جریان این سفر تعدادی از نمایندگان بانک های ما در ایالت باوریا حضور دارند  و ما با بانک های ایالت باواریا برای سرمایه گذاری در ایران در حال مذاکره هستیم.

ایگنر همچنین عنوان کرد: با سه بانک پارسیان، سینا و خاومیانه وارد شدیم و کمک می کنیم که این بانک ها در ایالت باواریا شعبه های خود را افتتاح کنند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: ایران ، آلمان ، تجارت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.