کد خبر: ۱۹۶۱۴
۳۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۵۱
0
وي درمورد اعلام آمادگي علي‌آبادي براي استعفا گفت: احساس كردم علي آبادي اين آمادگي را دارد كه در اين راستا قرار شد بنده با وي جلسه اي در يكي دو روز آينده داشته باشم و در اين مورد با هم صحبت كنم.
رييس كميته‌ تربيت‌بدني و جوانان مجلس از جلسه‌ مشترك صبح روز سه‌شنبه هيات رئيسه فراكسيون ورزش و علي سعيدلو و محمد علي‌آبادي در مجلس و مسايل مطرح شده در اين جلسه خبر داد و تاكيد كرد كه با توجه به تمايل "علي‌آبادي" به كناره‌گيري از كميته ملي المپيك رييس جمهور نيز با اين استعفا موافق است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سيد جلال يحيي‌زاده ، با اعلام اين خبر گفت: در اين جلسه ابتدا برخي نماينده‌ها نسبت به مسايلي كه در اين ايام در ورزش اهميت دارد، مطالبي بيان كردند و سعيدلو هم طي سخنان مبسوطي مسايلي را بيان كرد.

وي افزود: در بين صحبت‌هاي وي بر چند مورد تاكيد شد، اول اين كه نياز شديدي به نظارت بيشتر به ورزش به ويژه با توجه به افزايش بودجه ورزش وجود دارد و درخواست كرد كه اين همكاري‌ها و نشست‌ها منظم و به شكل ماهانه و يا حتي زودتر از آن همواره برگزار شود.

نماينده‌ي مردم تفت و ميبد ادامه داد: سعيدلو نسبت به بازي‌هاي گوانگجو تاكيد داشت كه مسايل در اين رابطه نياز به اين است كه طي جلسه مفصلي آخرين تجزيه و تحليل خود را نسبت به اين مسابقات بيان كنند و نياز به اين است كه مجلس هر چه زودتر آن گزارش را بشنود.

وي ادامه داد: در مورد بودجه ورزش با وجودي كه امسال شاهد افزايش اين بودجه هستيم سعيدلو تاكيد داشت نياز به افزايش بيشتر از اين هم وجود دارد. معلوم شد سرانه فضاي ورزشي ما تاكنون به ‌٦٧سانتي متر رسيده كه اگر بخواهيم طبق آن چه در برنامه پنجم پيش بيني شده كه تا آخر ‌٥ سال آينده به ‌٢/١ متر برسد نياز به بودجه بسيار زيادتري است.

به گفته‌ "يحيي زاده" در اين جلسه بيان شده كه طي ‌٤ الي ‌٥ سال بايد حداقل ‌٢ هزار ميليارد تومان بودجه ورزش را داشته باشيم تا بتوانيم به آن فضاي ورزشي پيش بيني شده در برنامه پنجم توسعه برسيم.

رئيس كميته‌ي تربيت بدني و جوانان مجلس ادامه داد: سعيدلو در خصوص مطالب و محوري مهم هم تاكيد داشت كه ما اولا بايد كاري كنيم كه ورزش در جامعه به عنوان يكي از مسايل مهم مطرح باشد و مردم ورزش كردن را يكي از مسايل اصلي بدانند وتاكيد داشت در اين مورد نگاه مقام معظم رهبري با توجه به سخنراني نوروزي ايشان و نگاه رئيس جمهور با توجه به برنامه‌اي كه در جمع قهرمانان و در جلسه تجليل از آنها داشتند، مناسب بوده ولي در بسياري از موارد ديگر خيلي اين نگاه وجود نداشته است.

به گفته‌ وي، محور دومي كه بر آن تاكيد شد و هم چنان نسبت به آن نگاه و عنايت ويژه‌اي بايد داشت، افزايش بيشتر اعتبارات ورزشي بود. محور سوم جلسه هم نگاه دقيق به ورزش همگاني با تعريف دقيق آن بود كه در اين راستا سعيدلو عنوان كرد بايد ورزش همگاني درست مشخص شود و ما بايد در ارتباط با فرمايش رهبر معظم رهبري در اين زمينه فعال تر شويم.

يحيي‌زاده گفت: بعد از سخنان سعيدلو، علي‌آبادي صحبت هايي داشت و تاكيد كرد كه ‌٤ سال قبل از وي به طور كل ‌٩٣٠ مدال جهاني و آسيايي كسب شده بود ولي در دوره ‌٤ ساله وي ‌١٥٣٠ مدال كسب شده است در بخش ساخت و ساز هم آماري ارايه كرد كه در كل ‌٧٠ سال قبل آن ‌٣٧٥٠ فضاي ورزشي ساخته شده بود كه در ‌٤ سال خدمت وي، ‌٣٠٠٠ فضاي ديگر اضافه شده بود و در عين حال ‌٣٢٠٠ فضا هم در دست ساخت است.

عضو فراكسيون ورزش تصريح كرد: علي آبادي در عين حال تاكيد داشت در روستاها نياز به ‌١٤ تا ‌١٥ هزار فضاي ورزشي روستايي داريم و اگر بخواهيم از همين ‌٦٧ سانتي متر به ‌٢/١ برسيم نياز به بودجه بسيار زيادتري داريم. وي تاكيد داشت كه برخي رشته ها هيچ گاه مدال‌آور نبودند ولي در طول ‌٤ سال رياست وي اين مدال‌ها كسب شده و امكان اين وجود دارد بازهم اين به تعداد اين مدال افزوده شود.

نماينده تفت و ميبد خاطرنشان كرد: بعد از اين صحبت ها باز نمايندگان نظرات خود را بيان كردند بنده هم درخصوص ضرورت خصوصي سازي ورزش و نياز به كمك گرفتن از شهرداري تهران در توسعه و تعميق ورزش همگاني و هم چنين نياز به ارتباط بيشتر مجلس با مسوولان ورزشي براي فعاليت هاي موفقيت آميزتر در ورزش ضمن تشكر از علي آبادي كه چند بار قبل از اين نزد بنده وسعيدلو آمادگي براي استعفا از كميته ملي المپيك را اعلام كرده بود، سخناني عنوان كردم.

وي افزود: عنوان كردم در حال حاضر فرصت مناسبي است كه اين اعلام آمادگي عملي شود و دكتر سعيدلو هم با اين استعفا موافقت كند و تمام مسايل مرتبط با ورزش از جمله مسابقات بسيار مهم آسيايي گوانگجو را از همين حال خودشان مديريت كند تا بعدا بتوانند پاسخ گو باشند.

وي درمورد اعلام آمادگي علي‌آبادي براي استعفا گفت: احساس كردم علي آبادي اين آمادگي را دارد كه در اين راستا قرار شد بنده با وي جلسه اي در يكي دو روز آينده داشته باشم و در اين مورد با هم صحبت كنم.

يحيي‌زاده در خصوص اختلافات ايجاد شده در كميته ملي المپيك براي ورود و خروج افراد به اين كميته نيز گفت: بنده در متن اين مسايل بودم آن چه كه در برخي رسانه ها ذكر شده بزرگنمايي شده بود و مقداري هم شايد بر مي گشت به اين كه علي‌آبادي هم هميشه خوف را داشت كه اگر اين دو نهاد ورزشي به وسيله دو نفر غير مرتبط با هم اداره شود، ممكن است ناهماهنگي باشد لذا از اين حيث با توجه به نگاه علي آبادي بنده يكي از راه هاي مناسب جهت برطرف شدن اين اختلافات و نزاع هاي پيش آمده را عملي كردن آن تمايل و تصميم قبلي علي‌آبادي نسبت به استعفا از كميته ملي المپيك مي دانم كه اميد است در اين چند روز اتفاق بيفتد.

يحيي‌زاده از ديدار خود با رييس جمهور خبر داد و گفت: البته بنده همين موضوع را در ملاقاتي كه با رييس جمهور داشتم بيان كردم و تاكيد داشتم كه با توجه به اعلام آمادگي قبلي علي‌آبادي خوب است اين موضوع سريعتر اتفاق بيفتد. نگاه رئيس جمهور به موضوع تاييد اين درخواست بنده بود كه وي نيز صراحتا بيان كرد كه اين مساله در همين چند روز انجام خواهد شد.

وي در پايان از موافقت رئيس جمهور با استعفاي محمد علي‌آبادي خبر داد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: