کد خبر: ۱۹۶۱۲
۳۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۷
0
در اين باره، برخي مسوولان مسكن نيز نظر مشابه دارند. وزير مسكن مي‌گويد قيمت مسكن در سال جاري كاهش پيدا خواهد كرد.

 بازار املاك مسكوني در شهر تهران از ابتداي سال جاري تاكنون اوضاعي تقريبا شبيه اواخر سال گذشته داشته است.
 
دنیای اقتصاد _ حجم معاملات – خريد و فروش مصرفي – در سطحي بهتر از نيمه اول سال قبل در جريان است و قيمت‌ها نيز طبق آنچه اتحاديه مشاوران املاك مي‌گويد و سامانه رهگيري معاملات تاييد مي‌كند بدون تغيير باقي مانده است. اين در حالي است كه بنگاه‌هاي مسكن پيش‌بيني مي‌كنند در سال جاري ارزش معاملاتي املاك هيچ افزايشي را تجربه نخواهد كرد و در بدترين حالت قيمت‌ها ثابت مي‌ماند.

در اين باره، برخي مسوولان مسكن نيز نظر مشابه دارند. وزير مسكن مي‌گويد قيمت مسكن در سال جاري كاهش پيدا خواهد كرد.

در شرايط كنوني، متقاضيان مصرفي در بازار مسكن به دو گروه تقسيم شده‌اند. دسته اول، افرادي هستند كه در طرح مسكن‌مهر ثبت‌نام كرده‌اند و بنابراين از صف تقاضاي موثر خارج شده‌اند كه اين خود باعث كاهش حجم تقاضاي خريد و در نتيجه تعديل قيمت‌ها شده‌ است.

دسته دوم افرادي هستند كه بعد از جهش بي‌سابقه قيمت مسكن در سال 86 از بازار خارج شدند، اما اكنون كه قيمت‌ها تعديل شده و بازار آرام شده است، تصميم دارند در صورت يافتن واحد مناسب، اقدام به خريد كنند. در سال جاري يك اتفاق جديد در بازار مسكن افتاده است كه مزاياي آن به نفع خريدار خواهد بود.امسال، عوامل تحريك قيمت مسكن در بازار وجود ندارد و بزرگ‌ترين طرح تامين مسكن دولت به دليل اينكه جريان گرفته و رو به پيشرفت است، لذا صف‌هاي طولاني براي خريد مسكن در بازار تشكيل نخواهد شد. اين عامل تاثير تعديلي در قيمت مسكن خواهد داشت.

ضمن اينكه با فرض هرگونه شوك قيمتي، به دليل اينكه وزارت بازرگاني سامانه‌اي تحت عنوان رهگيري معاملات مسكن را در اختيار دارد، بلافاصله از نوسانات شديد قيمت مطلع مي‌شود و با ابزارهاي در اختيار جلوي سوءاستفاده‌ سوداگران مسكن را خواهد گرفت.در ماه‌هاي اخير، كارآيي همين سامانه باعث شده قيمت‌ مسكن به روند كاهشي ادامه دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: