کد خبر: ۱۹۵۹۵
۳۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۶
0
به هنگام صرف شام در هتل مریم یک پلیس لباس شخصی ایران ما را دستگیر و سه ساعت مورد بازجویی قرار داد . پلیس من را آزاد کرد اما لوینستون را نه ، و من آخرین بار لوینستون را در آنجا و به هنگام بازجویی پلیس دیدم.
عصرایران - شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا که متعلق به نومحافظه کاران این کشور است در گفت و گو با فردی که او را حسن عبدالرحمن یک آمریکایی مسلمان شده و ساکن ایران معرفی کرده ، به نقل از او ادعا نمود که "رابرت لوینستون " افسر سابق اف بی آی که بنا به ادعای ایالات متحده 3 سال پیش در ایران ناپدید شده مرده است .

به گزارش فاکس نیوز حسن عبدالرحمن آمریکایی مسلمان شده که از سال 1980 به ایران پناهنده شده و سابقا یکی از مدیران شبکه برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران ، " پرس تی وی " بود ،  در مصاحبه ای با شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا با ادعای اینکه او آخرین فردی بوده که با لوینستون دیدار داشته است ، مدعی شد که احتمالا وی زنده نیست .

وی با اشاره به اینکه او شام را در تاریخ 8 مارس 2007 ( 17 اسفند 1385) در هتل مریم جزیره کیش با لوینستون صرف کرده مدعی شد : " به هنگام صرف شام در هتل مریم یک پلیس لباس شخصی ایران ما را دستگیر و سه ساعت مورد بازجویی قرار داد . پلیس من را آزاد کرد اما لوینستون را نه ، و من آخرین بار لوینستون را در آنجا و به هنگام بازجویی پلیس دیدم ".

بر مبنای ادعای محافل آمریکایی رابرت لوینستون در زمان سفر به جزیره کیش یک افسر بازنشسته اف بی آی (59 ساله ) بوده که برای تحقیق درباره قاچاق سیگار از دبی وارد جزیره کیش در ایران شده بود و پس از سفر به ایران اثری از او دیده نشده است .

با این حال این ادعا از سوی دولت ایران مورد تایید قرار نگرفته و ایران اعلام کرده است که حاضر است در تحقیقات مربوط به یافتن لوینستون با آمریکایی ها همکاری کند . ایران می گوید که خبری از سرنوشت لوینستون ندارد و خبر گم شدن یا مرگ او در ایران به تایید مراجع رسمی نرسیده است .

از زمان ادعای مفقود شدن لوینستون در ایران خانواده وی و برخی رسانه های آمریکایی و نیز دولتمردان این کشور جسته و گریخته به این موضوع می پردازند و فرضیات مختلفی را درباره سرنوشت او مطرح می کنند .

حسن عبدالرحمان در مصاحبه با فاکس نیوز با اشاره به اینکه ، لوینستون دارای اضافه وزن بود  ، افزود : " من فکر نمی کنم او زنده مانده باشد ، علی رغم اینکه وضع ظاهری او عادی به نظر می رسید اما از برخی مشکلات و بیماری ها رنج می برد "

همسر لوینستون نیز طی مصاحبه های مختلف با شبکه های خبری آمریکایی تایید کرده است که وی از بیماری " دیابت " رنج می برد . " کریستین لوینستون " گفته است که او می دانسته  همسرش در دبی است اما رابرت هیچ گاه از سفرش به ایران به وی چیزی نگفته است .

همسر لوینستون می گوید که او در سفر خود در دسامبر سال 2007 ( آذر ماه 1386) به ایران با عبدالرحمن صحبت کرده و درباره ملاقات او با همسرش و انگیزه سفر او به کیش با عبدالرحمن گفتگو کرده است .

کریستین در مصاحبه با فاکس نیوز درباره ادعای عبدالرحمن درباره مرگ لوینستون در ایران گفت : " من نمی دانم . اطلاعاتی که ارایه می شود قابل تایید نیست . من هنوز بر این باورم همسرم زنده است . عبدالرحمن واقعا آدم مبهمی است ، اما شاید می خواهد با ارایه این اطلاعات  به شما ( فاکس نیوز ) کمکی کند ".

یک مامور اف بی آی نیز در گفتگو با فاکس نیوز اعلام کرد که این سازمان آمریکایی درباره صحت ادعاهای  عبدالرحمن تحقیق خواهد کرد .
وی افزود که تحقیقات در این باره برای اف بی آی بسیار سخت است چون نمی توانند در داخل ایران به تحقیقات بپردازند و دولت آمریکا صرفا از طریق کانال سفارت سوییس در تهران عمل می کند .

پی جی کراولی سخنگوی وزرت امور خارجه آمریکا در این باره گفته است که ایالات متحده از طریق هر کانال ممکن در صدد است تا از سرنوشت شهروند مفقود  شده خود در ایران  اطلاع پیدا کند .

وی افزود که علی رغم پیگری مجدانه واشنگتن ، مقامات تهران حاضر به هیچ گونه همکاری در این زمینه نیستند . کراولی افزود که در پاییز سال گذشته و در جریان مذاکرات ایران با گروه 1+5 در ژنو سوییس دیپلمات های آمریکایی تلاش کردند در این باره با مقامات شرکت کننده ایرانی در گفتگوها رایزنی هایی بکنند که موفق نشدند .

این ادعا در حالی مطرح می شود که ایران می گوید از سفر چنین فردی به ایران هیچ اطلاعی در دست ندارد و اگر دولت آمریکا در این زمینه اطلاعاتی دارد ، و در صورت  ارایه اطلاعات مستندی در این باره از سوی آمریکا حاضر است هر گونه همکاری برای روشن شدن ابعاد این پرونده 3 ساله به انجام برساند .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: