کد خبر: ۱۹۵۸۷
۳۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۵
0
رییس کل بانک مرکزی از افزایش مجدد وام ساخت مسکن در تمامی شهرهای کشور به جز تهران، افزایش سقف تسهیلات مسکن کارکنان بانکی و تامین بیش از 90 درصد اعتبار پروژه های نفتی خبر داد.

اکونیوز: محمود بهمنی" گفت: شورای عالی مسکن در آخرین جلسه خود به افزایش قطعی سقف تسهیلات مسکن کارکنان شبکه بانکی رای داده و آنرا تصویب کرد تا بر اساس آن، بانک مرکزی، وزارت امور اقصادی و دارایی و مسکن و شهرسازی دستور العملی برای آن تهیه کنند.
وی ادامه داد: شورای عالی مسکن این موضوع را نیز مدنظر خود قرار داد که کارکنانی که قبل از توقف پرداخت تسهیلات قراردادی برای اخذ تسهیلات مسکن امضاء کرده بودند محرز شود که ایجاد تعهد کرده و هم اکنون با مشکلاتی مواجه شده اند تسهیلات مسکن به روال گذشته تا زمان ابلاغ دستور‌العمل جدید به آنها پرداخت شود.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که برای بالا بردن قدرت خرید متقاضیان مسکن آیا بانک مرکزی برنامه ای برای آزادسازی وام خرید مسکن از سوی بانک های خصوصی ندارد گفت: فعلا نمی‌خواهیم به آن شکل وام خرید مسکن را وارد بازار کنیم اما موضوعی که با جدیت آن را ادامه می دهیم پرداخت وام احداث مسکن است که به تازگی نیز با نرخ‌های 4درصد، 7 درصد و 9 درصد ارائه می شود.
بهمنی تصریح کرد: در حال فراهم کردن تمهیداتی هستیم که غیر از تهران رقم تسهیلات ساخت مسکن را افزایش دهیم تا انگیزه‌های بیشتری برای ساخت مسکن و سایر مسایل در شهرستانها به وجود بیاوریم.

بهمنی در پاسخ به این سوال که کارشناسان اظهارات شما در خصوص نرخ 15 درصدی تورم با اجرای هدفمندی یارانه ها با 40 هزار میلیارد تومان را قبول ندارند گفت: کارشناسان مختار هستند که بگویند طرح هدفمندی یارانه‌ها با 40 هزار میلیارد تومان 90 درصد تورم به دنبال خواهد داشت اما ما برنامه‌ریزی داریم که اگر طرح هدفمند کردن یارانه ها اجرا نمی‌شد تورم زیر7 درصد بود. وی افزود: اگر طرح هدفمند کردن یارانه ها در یک مرحله اجرا شود یک برآوردی هست و اگر در دو مرحله اجرا شود باز هم برآورد دیگری به همراه خواهد داشت، بنابراین در مجموع اگر این طرح اجرا شود برنامه‌ریزی جامعی برای کاهش تورم داریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: