کد خبر: ۱۹۵۸۷
۳۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۳۵
0
رییس کل بانک مرکزی از افزایش مجدد وام ساخت مسکن در تمامی شهرهای کشور به جز تهران، افزایش سقف تسهیلات مسکن کارکنان بانکی و تامین بیش از 90 درصد اعتبار پروژه های نفتی خبر داد.

اکونیوز: محمود بهمنی" گفت: شورای عالی مسکن در آخرین جلسه خود به افزایش قطعی سقف تسهیلات مسکن کارکنان شبکه بانکی رای داده و آنرا تصویب کرد تا بر اساس آن، بانک مرکزی، وزارت امور اقصادی و دارایی و مسکن و شهرسازی دستور العملی برای آن تهیه کنند.
وی ادامه داد: شورای عالی مسکن این موضوع را نیز مدنظر خود قرار داد که کارکنانی که قبل از توقف پرداخت تسهیلات قراردادی برای اخذ تسهیلات مسکن امضاء کرده بودند محرز شود که ایجاد تعهد کرده و هم اکنون با مشکلاتی مواجه شده اند تسهیلات مسکن به روال گذشته تا زمان ابلاغ دستور‌العمل جدید به آنها پرداخت شود.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که برای بالا بردن قدرت خرید متقاضیان مسکن آیا بانک مرکزی برنامه ای برای آزادسازی وام خرید مسکن از سوی بانک های خصوصی ندارد گفت: فعلا نمی‌خواهیم به آن شکل وام خرید مسکن را وارد بازار کنیم اما موضوعی که با جدیت آن را ادامه می دهیم پرداخت وام احداث مسکن است که به تازگی نیز با نرخ‌های 4درصد، 7 درصد و 9 درصد ارائه می شود.
بهمنی تصریح کرد: در حال فراهم کردن تمهیداتی هستیم که غیر از تهران رقم تسهیلات ساخت مسکن را افزایش دهیم تا انگیزه‌های بیشتری برای ساخت مسکن و سایر مسایل در شهرستانها به وجود بیاوریم.

بهمنی در پاسخ به این سوال که کارشناسان اظهارات شما در خصوص نرخ 15 درصدی تورم با اجرای هدفمندی یارانه ها با 40 هزار میلیارد تومان را قبول ندارند گفت: کارشناسان مختار هستند که بگویند طرح هدفمندی یارانه‌ها با 40 هزار میلیارد تومان 90 درصد تورم به دنبال خواهد داشت اما ما برنامه‌ریزی داریم که اگر طرح هدفمند کردن یارانه ها اجرا نمی‌شد تورم زیر7 درصد بود. وی افزود: اگر طرح هدفمند کردن یارانه ها در یک مرحله اجرا شود یک برآوردی هست و اگر در دو مرحله اجرا شود باز هم برآورد دیگری به همراه خواهد داشت، بنابراین در مجموع اگر این طرح اجرا شود برنامه‌ریزی جامعی برای کاهش تورم داریم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: