February 2020 20 / پنجشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۵۷۵
۳۱ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۲
0
رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس از تحویل نامه علی لاریجانی رئیس مجلس به محمود احمدی نژاد خبر داد.
به گزارش پول نیوز ، غلامرضا مصباحی مقدم نماینده تهران در مجلس در گفتگو با خانه ملت با بیان اینکه امروز محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس اول مجلس نامه رئیس مجلس درخصوص قانون هدفمند کردن یارانه ها را به احمدی نژاد رئیس جمهور تحویل داد، گفت: ابوترابی فرد شخصاً به اینجانب گفتند که عیناً نامه کمیسیون ویژه طرح تحویل اقتصادی که در جلسه غیرعلنی و غیررسمی یکشنبه مجلس بررسی شد و 161 نماینده همه به آن رای استمزاجی دادند از طرف رئیس مجلس به رئیس جمهور تحویل شده است.

وی افزود: ابوترابی فرد نقل کرد که احمدی نژاد از این نامه ابراز رضایت کرده است.

یادآور می شود علی لاریجانی رئیس مجلس در نامه ای به کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی خواستار نظر مشورتی از این کمیسیون درباره قانون هدفمند کردن یارانه ها شده بود.کمیسیون مذکور بعدازظهر روز شنبه و همچنین صبح روز یکشنبه جلسه داشت و نظر نهایی خود را درخصوص قانون هدفمند کردن یارانه ها به لاریحانی ارائه کرد.

براساس نظر نهایی این کمیسیون، زمان اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها در اختیار دولت است. همچنین دست دولت در اجرای این قانون باز است و می تواند قشر آسیب پذیر را به دیگر اقشار ترجیح داده و کمک بیشتری به دهک های پایین کند و همچنین درآمد 20 هزار میلیاردی دولت ناشی از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها از مالیات و عوارض مستثنی باشد.

پس از ارائه این نظر علی لاریجانی رئیس مجلس صبح روز یکشنبه جلسه غیرعلنی غیررسمی برگزار و در این جلسه نظر نهایی کمیسیون را برای نمایندگان تشریح کرد.

در این جلسه پس از بحث و بررسی قرار شد تا قانون هدفمند کردن یارانه ها طی پروسه زمانی در اختیار دولت باشد و دولت آنرا در طول امسال اجرا کند.

پس از رای استمزاجی لاریجانی از مجلس و موافقت 161 نماینده با آن، قرار شد تا رئیس مجلس طی نامه ای نظر نهایی کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی را به عنوان نظر نهایی مجلس در باره قانون هدفمند کردن یارانه ها به رئیس جمهور اعلام کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: