کد خبر: ۱۹۵۴۹
۳۰ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۴۳
0
سخنگوی کمیسیون ویژه ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی از کاهش دوباره تعرفه واردات خودرو در فرایندی 3 تا 5 ساله خبر داد.
پول نیوز - تشکیل کمیسیون ویژه ارتقاء کیفیت خودرو پس از بازگشت تعرفه خودرو به حالت قبل از جمله اقداماتی بود که در راستای حمایت از تولیدات داخل و با هدف ارتقاء سطح کیفیت خودروهای تولیدی و با همت کمیسیون صنایع ، کمیسیون برنامه و بودجه ،موسسه استاندارد و بخش خصوصی صورت گرفت .

علی اصغر یوسف نژاد سخنگوی کمیسیون ویژه ارتقاء کیفی خودروهای داخلی در گفتگو با خبرنگار پول نیوز از احتمال کاهش دوباره تعرفه واردات خودرو در یک فرایند 3 تا 5 ساله خبر داد.

بر اساس این گزارش عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به دو جلسه این کمیسیون گفت : جلسه اول این کمیسیون که با حضور نمایندگانی از خودروسازان ،موسسه استاندارد ،کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون صنایع برگزار شد ،اعضاء کمیسیون توضیحاتی را در خصوص صنعت خودرو و مشکلات کیفی موجود در این حوزه ارائه کردند.

سخنگوی کمیسیون ویژه ارتقاء کیفیت خودرو داخلی در ادامه خاطر نشان کرد : توجه به مشکلات قطعه سازان و بررسی مشکلات صنعت خودرو در افق 1404 و همچنین تعرفه واردات خودرو به عنوان ابزاری برای کنترل تولیدات داخل از جمله مباحثی بود که در دو جلسه گذشته این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت .

نماینده مردم ساری در خانه ملت تصریح کرد : در کمیسیون پیشنهاد شده است تا تغییر در تعرفه واردات که جزء دال بند 15 بودجه 89 بود، از بودجه جدا شده و در طرحی جداگانه مورد بررسی قرار گیرد که در آن طرح در یک فرایند 3 تا 5 ساله با بررسی عملکرد خودروسازان نسبت به کاهش تعرفه اقدام شود.

وی در خصوص تصمیم گیری این کمیسیون در خصوص میزان کاهش تعرفه به خبرنگار ما گفت : هنوز میزان کاهش تعرفه مشخص نشده است ولی باید مابین میزان کاهش تعرفه و کیفیت خودروها رابطه مشخصی بر قرار باشد .

شایان ذکر است کمیسیون ویژه ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی دارای 23 عضو می باشد که 13 عضو آن اعضای کمیسیون صنایع ، 5 عضو آن اعضای کمیسیون اقتصادی و همچنین 5 عضو دیگر اعضای کمیسیون برنامه و بودجه می باشند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: