April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۹۴۵۴
۳۰ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۹:۱۵
0
به باور بنگاه‌داران آن چیزی که باعث شده قیمت‌ها در بازار مسکن تهران در مقایسه با سایر کلان‌هشرها گران‌تر باشد تقاضای زیاد و عرضه کم است؛ این در حالی است که اگر 5 میلیون نفر از تهران خارج شوند تعادل مطلوبی بین عرضه و تقاضا ایجاد خواهد شد.

دنیای اقتصاد  – چند تن از مشاوران املاک فعال در تهران به بررسی تاثیر خروج احتمالی 5 میلیون نفر از تهران و تاثیر آن روی بازار ملک پرداختند و اذعان داشتند در صورت تحقق این امر پیش‌بینی می‌شود قیمت‌ها در بازار مسکن تهران کاهش یابد؛ چراکه خروج 5 میلیون نفر از تهران به معنی کاهش 5 میلیون تقاضای بالقوه و بالفعل مسکن است و این فرآیند در نهایت باعث کنترل قیمت مسکن خواهد شد.

به باور بنگاه‌داران آن چیزی که باعث شده قیمت‌ها در بازار مسکن تهران در مقایسه با سایر کلان‌هشرها گران‌تر باشد تقاضای زیاد و عرضه کم است؛ این در حالی است که اگر 5 میلیون نفر از تهران خارج شوند تعادل مطلوبی بین عرضه و تقاضا ایجاد خواهد شد. در این زمینه غلامرضا جوانرویی، مدیر املاک رازان، با بیان اینکه اظهارنظر اخیر ريیس‌جمهور فعلا تاثیر چندانی بر بازار مسکن نگذاشته است، گفت: در حال حاضر رفتار بازار مسکن از این مهم تاثیر چندانی نگرفته است؛ چراکه بازار مسکن اصولا با آغاز سال نو حدود سه ماه طول خواهد کشید که در وضعیت جدید قوام بگیرد و بنابراین بازتاب این سخنان روی بازار ملک را باید در آینده به نظاره نشست.

وی گفت: اما قطعا در صورت خروج جمعیت 5 میلیون نفر از تهران بین عرضه و تقاضای مسکن موازنه‌ای ایجاد خواهد شد که نتیجه آن کاهش قیمت مسکن خواهد بود.
این در حالی است که یک مشاور املاک فعال در شمال تهران اعتقاد دارد سخنان ريیس‌جمهور بلافاصله بر بازار مسکن تاثیر گذاشته است؛ به طوری که به رکود مسکن دامن زده است.

به اعتقاد وي، بازار مسکن مثل بیدی است که با هر بادی می‌لرزد و از این رو بدون هیچ دلیل منطقی در رکود عمیق‌تری فرو رفته است، اما یک بنگاه‌دار فعال در جنوب تهران نیز عقیده دارد که فعلا بازار مسکن از ایده سبک‌سازی جمعیت تاثیری نپذیرفته است؛ اما در آینده در صورت تحقق این طرح قطعا بازار مسکن به آن واکنش نشان خواهد داد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
2 واکسن کرونا در مرحله آخر تست انسانی
دو نمونه از واکسن ویروس کرونا که محققان توسعه داده‌اند، وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شوند، اما ۶۰ واکسن دیگری که دیگر محققان توسعه داده‌اند، فعلا در مرحله پیش‌بالینی قرار خواهند داشت.