کد خبر: ۱۹۴۲۸
۲۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۲
0
تاکنون 110 سد مخزني در كشور ايجاد شده و 110 سد در دست اجرا و 170 سد مخزني ديگر در حال مطالعه است كه با تخصيص منابع تا پايان برنامه ششم به پایان خواهدرسيد.

  
مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران گفت: تعداد سدهاي مخزني كشور از 110 سد در زمان حاضر به 390 سد تا پایان برنامه ششم افزایش خواهد یافت.

به گزارش پول نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو، مهندس "علیرضا الماسوندی" شب گذشته در ديدار با آيت‌الله "ناصر مكارم شيرازي" افزود: تاکنون 110 سد مخزني در كشور ايجاد شده و 110 سد در دست اجرا و 170 سد مخزني ديگر در حال مطالعه است كه با تخصيص منابع تا پايان برنامه ششم به پایان خواهد رسيد.

وی به تشريح وضعيت بارندگي در كشور پرداخت و گفت: ميزان بارندگي در ايران يك سوم متوسط جهاني است.
وي اظهار داشت: در دهه اخير با تغيير اقليم و استمرار خشكسالي مواجه بوديم كه توانستيم اين سال ها را با مديريت در بخش‌هاي شرب، كشاورزي و صنعت و اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي در دو دهه اخير با كمترین تنش سپری کنیم.

مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران با بيان اينكه قبل از انقلاب تنها 13 سد مخزني براي تامين شرب يا برقابي در كشور احداث شده بود، گفت: در دو دهه اخير به ویژه در طول برنامه چهارم، برنامه‌ريزي خوبي در ارتباط با آب‌هاي سطحي كشور صورت گرفت و سرمايه‌گذاري خوبي در اين زمينه انجام شد.
وي خاطرنشان كرد: با توجه به ضرورت ذخيره و استحصال آب‌هاي سطحي، این منابع به سرعت شناسايي و مطالعه در اين زمينه انجام شد که اين مهم در دولت نهم و دهم با سرعت بيشتری انجام گرفت به گونه‌اي كه توانستيم رتبه سوم سد سازي را در جهان كسب كنيم.

الماس‌وندي تصريح كرد: اگر امروز ذخيره مناسب و احداث سد‌ها را نداشتيم، خشكسالي‌هايي كه در سال‌هاي اخير رخ داد ما را در تامين آب در كشور با مشكل مواجه مي‌كرد كه با سرمايه گذاري ويژه نظام از بروز مشكلات جلوگيري شد.
وي گفت: تاكنون در كشور 110 سد مخزني با ظرفيت افزون بر 38 ميليارد متر مكعب ايجاد شده است و در زمان حاضر 110 سد مخزني كوچك و بزرگ نيز در مناطق مختلف كشور در دست اجرا داريم.

مديرعامل شركت مديريت منابع آب ايران افزود: همچنين 170 سد مخزني در حال مطالعه است كه اميدواريم با ظرفيت‌هاي مهندسي كه در كشور ايجاد شده با تخصيص منابع در طول برنامه پنجم و ششم اين سدها نيز به پایان برسد و پرونده سدسازی در کشور بسته شود.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: