کد خبر: ۱۹۳۸۶
۲۹ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۰۸
0
علی لاریجانی در جلسه غیر علنی گزارشی از جمع بندی نهایی مجلس در خصوص نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه ها و کمک به دولت در این مسیر به نمایندگان ارائه کرد که این جمع بندی با 161 رای مثبت به تصویب رسید.

حسین سبحانی نیا در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز یکشنبه مجلس که تا ساعت 9:15 به طول انجامید گزارشی از جمع بندی نهایی مجلس در خصوص نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه ها و کمک به دولت در این مسیر ارائه کرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: گزارش کمیسیون ویژه در 3 بند جمع بندی شده است. اولین مورد آن این است که آیا دولت از 20 هزار میلیارد تومان درآمد عوارض و مالیات کسر کند یا خیر که برداشت کمیسیون ویژه این بود که دولت می تواند همه این مبلغ را هزینه کند و برای جبران عوارض شهرداری ها و دهداری ها اقداماتی از طریق دیگر صورت دهد.

سبحانی نیا گفت: مورد دیگر تاکید داشت که مبلغ 20 هزار میلیارد تومان برای ماه های باقیمانده سال اجرایی شود بطوریکه 3 ماه اول سال به فراهم کردن مقدمات اختصاص می یابد و این قانون در 9 ماه بعد با مبلغ مذکور باید اجرایی شود.

وی اظهار داشت: بند سوم این گزارش تاکید داشت که یارانه به همه خانوارها تعلق می گیرد اما بر اساس ماده 7 هدفمند کردن یارانه ها دولت می تواند افراد کم درآمد را در اولویت قرار دهد.

سبحانی نیا خاطر نشان کرد: در این جلسه احمد توکلی و علی مطهری به عنوان مخالف و غلامرضا مصباحی مقدم به عنوان موافق صحبت کردند در نهایت لاریجانی خواستار رای استمزاجی نمایندگان نسبت به این گزارش شد که در نهایت گزارش کمیسیون ویژه با 161 رای مثبت مورد تایید نمایندگان قرار گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.