February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۳۲۳
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۵:۱۳
0
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوه قضاییه با همه موارد مفاسد اقتصادی برخورد می کند ، از اعمال تشریفات زیاد در امر قضا و همچنین اظهار نظر های سیاسی درباره پرونده های قضایی انتقاد کرد .

اسدالله بادمچیان در گفتگو با مهر، در پاسخ به سئوالی درباره لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی باتوجه به برخی ادعاها در این خصوص، اظهارداشت: درباره اصل مبارزه با مفاسد اقتصادی و لزوم توجه به آن هیچ شکی نیست و این موضوع باید با جدیت دنبال شود.

وی افزود: قوه قضائیه باید به موضوع مبارزه با مفسدان اقتصادی رسیدگی و با آن برخورد کند. البته در اینکه باید در جامعه تسلیم برخی شایعات و جو سازی ها نشویم هم یک امر عقلایی است.

بادامچیان با بیان اینکه در هر جامعه آزادی شایعات پیرامون برخی مفاسد به ویژه مفاسد اقتصادی وجود دارد و تنها جوامع دیکتاتوری هستند که حتی از بروز شایعات در این زمینه جلوگیری می کنند، تصریح کرد: اگرچه در نظام جمهوری اسلامی کمترین ضریب این قبیل کارها به خصوص در حوزه مفاسد اقتصادی را داریم، اما بعضا بیان می شود که این برده و آن خورده و در نهایت هم مشخص می شود که هیچ کدام از اینها نبوده است.

وی ادامه داد: اگر مواردی هم در حوزه مفاسد اقتصادی بوده، حتما به آن رسیدگی شده است ، اما رسیدگی قضایی با رسیدگی احساسی و سیاسی متفاوت است. دستگاه قضا اگر می خواهد به موضوعی رسیدگی کند باید به طور کامل بررسی کند و عوامل را به طور کامل شناسایی کند.

قائم مقام حزب موتلفه اسلامی با ابراز تاسف از اینکه قوه قضائیه در روند رسیدگی های خود هنوز گرفتار تشریفات قوه قضائیه غربی است، گفت: همه باید همت کنیم این تشریفات بیهوده قضایی که در اسلام بسیاری از آنها درست نیست برطرف شود ، ار بسیار ارزشمندی است. انشاالله که امسال آیت الله آملی لاریجانی در این زمینه همت مضاعف کند.

وی عنوان کرد: ممکن است در زمینه رفع تشریفات قضایی که در صورت انجام، روند برخورد با مفاسد سرعت بیشتری خواهد بخشید، کوتاهی هم شده باشد، اما آیا واقعا آیت الله موسوی اردبیلی، آیت الله یزدی، آیت الله هاشمی شاهرودی و آیت الله آملی لاریجانی واقع می خواسته اند تساهل و تسامح بی جهت کنند. اینطور نیست. بلکه مشکلاتی وجود دارد که باید به آن رسیدگی کنند. اسلام بیشتر به دنبال آن است که عفو کند.

بادامچیان عملکرد دولت، نظارت مجلس و برخورد قوه قضائیه در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی را در مجموع خوب ارزیابی کرد و در عین حال تاکید کرد که در اصل این موضوع نیاز به یک تحول اساسی داریم.

وی قاطعیت ها، مدیریت ها و تغییر سیاست ها از سوی دولت، مجلس و قوه قضائیه را در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی لازم دانست.

این عضو کمیسیون سیاست داخلی و شوراها با تاکید بر اینکه در امر مبارزه با مفاسد اقتصادی و عملکرد قوای سه گانه باید دوستانه و به دور از دعواهای سیاسی عمل کنیم، خاطرنشان کرد: نباید به اینگونه عمل شود که مثلا امروز فلان گروه سیاسی دلش می خواهد فلان چهره سیاسی مقابلش را حتما قوه قضائیه بگیرد و از طرف دیگر اقدام مشابهی دنبال می شود، این کار درستی نیست و قوه قضائیه کارش با دعواهای سیاسی جور نمی شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: