April 2020 05 / يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۹۲۹۲
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۵۲
0

آفتاب:به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، محققان در انگلیس دریافته‌اند كه وقتی به هنگام شب و در تاریكی چراغ روشن شود، این كار می‌تواند سبب فعالیت زیاد سلولهای مرتبط با شكل گیری سرطان شود.

آزمایشات در این زمینه روی موشها در دانشگاه لیسسترو به سرپرستی پروفسور و متخصص ژنتیك چارالامبوس كریاكو انجام گرفته است. در طول این آزمایش گروهی از موشها به مدت یك ساعت در معرض نور قرار گرفتند. سپس این موشها در مقایسه با موشهایی قرار گرفتند كه در تاریكی نگه داشته شده بودند.

مقایسه‌ها نشان داد: در موشهایی كه در معرض نور بودند، تغییرات در سلولهای مغزی آنها كه مسوول ساعت بیولوژیك بدن هستند، ایجاد شد. این ساعت بیولوژیك وظیفه كنترل عملكرد مغز را بر عهده دارد.

دانشمندان می‌گویند: ما معتقدیم هرگونه نور مصنوعی در شب روی ساعت بیولوژیك بدن تاثیرگذار است و این مكانیسم بسیار حساسی است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
2 واکسن کرونا در مرحله آخر تست انسانی
دو نمونه از واکسن ویروس کرونا که محققان توسعه داده‌اند، وارد مرحله آزمایشات انسانی می‌شوند، اما ۶۰ واکسن دیگری که دیگر محققان توسعه داده‌اند، فعلا در مرحله پیش‌بالینی قرار خواهند داشت.