کد خبر: ۱۹۲۸۴
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۳
0
طبق پيش بيني مركز پژوهشهاي مجلس و مسئولين نيروي انتظامي با تصويب لايحه ‌اصلاح قانون اخذ جرايم راهنمايي و رانندگي، نرخ وقوع جرايم رانندگي تا 50 درصد كاهش مي يابد و مي تواند بسيار گره گشا در پايين آمدن آمار تصادفات باشد.
به گزارش تابناک، عضو كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي اظهارداشت: آن طور كه مشخص است هدف از ارائه لايحه اخذ جرائم راهنمائی و رانندگی و تغيير در قوانين در جهت کاهش نرخ تلفات ناشی از رانندگی است که در حال حاضر اثر خود را از دست داده است. 

نصرالله ترابي گفت: متاسفانه قوانین موجود مربوط به سال ۱۳۵۰ است و به طور کل اثر بخشی خود را برای جلوگیری از عدم تکرار تخلفات و کاهش تخلفات رانندگی از دست داده است و به همين دليل بايد متناسب با شرايط موجود نسبت به تغيير آن اقدام كرد.

اين نماينده مجلس يادآور شد: در ايران پليس راهنمايي و رانندگي مسووليت نظارت بر قوانين و اجرايي نمودن آن را به عهده دارد اما بسيار ديده شده فقدان قوانين و اختيارات موجب عدم سختگيري پليس در برخورد با متخلفان و عدم بازدارندگي جرائم راهنمايي و رانندگي شده و در نهايت ميل به تخلفات را در ميان رانندگان افزايش داده است. 

نماينده شهركرد خاطر نشان كرد: طبق پيش بيني مركز پژوهشهاي مجلس و مسئولين نيروي انتظامي با تصويب لايحه ‌اصلاح قانون اخذ جرايم راهنمايي و رانندگي، نرخ وقوع جرايم رانندگي تا 50 درصد كاهش مي يابد و مي تواند بسيار گره گشا در پايين آمدن آمار تصادفات باشد.

وي از دلايل ناديده گرفته شدن قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي را عقب ماندن از شرايط اجتماعي روز مي داند و معتقد است: قوانين فعلي چه از نوع قضايي كه منتهي به پرداخت جريمه مي شود و چه قوانين اجتماعي در اين خصوص از قدرت بازدارندگي كافي برخوردار نيست.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس تصريح كرد: اين امر باعث شده ضرورت تغيير و اصلاح قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي به چشم آيد وبا بازنگري جدي در اعمال قانون براي تخلفات رانندگي ، امكان برخورد جدي تر پليس با رانندگان متخلف فراهم شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.