پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۹۲۵۸۳
۲۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰
0
علی ربیعی گفت: اشتغال از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت بوده و به نوعی باید گفت، اولویت یک ما محسوب می‌شود.
صدور 400 هزار دفترچه بیمه برای بیمه‌شدگان جدید تأمین اجتماعیپول‌نیوز -وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که ریزش نیرو در صنایع سنتی اتفاق می‌افتد، گفت: برای کارگران جدید ۴۰۰ هزار دفترچه تامین اجتماعی صادر شده است.

علی ربیعی بعدازظهر امروز در نشست ملی هماهنگی و اجرای پروژه طرح توسعه کسب و کار که به صورت مشترک بین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کار و اتحادیه جهانی زنبورداران ایران در محل وزارت جهاد برگزار شد، به وضعیت اشتغال در کشور اشاره کرد و گفت: اشتغال از اصلی‌ترین اولویت‌های دولت بوده و به نوعی باید گفت، اولویت یک ما محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌های ما در حوزه اشتغال مبتنی بر رشد است، اظهار امیدواری کرد: بیکاری تل انبار شده که ناشی از کسری رشد اقتصادی و کوچک شدن اقتصاد در سال‌های گذشته به وجود آمده و اکنون ما باید جور آن را بکشیم، هر چه زودتر حل شود.

ربیعی بر این نکته تأکید کرد که سالانه 600 هزار شغل باید در حوزه خدمات مولد و امور دام ایجاد شود و افزود: از سرمایه‌گذاران به ویژه در حوزه صنعت زنبورداری می‌خواهیم که به این مسئله ورود کنند و ما هم برای حمایت از این صنعت به دنبال آن هستیم که ترکیبی از بیمه سلامت و بیمه تأمین اجتماعی برای زنبورداران به وجود آید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرد که ما باید نام و نشان تجاری معتبری برای عسل تولیدی در کشور ایجاد کنیم، تا در پی آن افزایش صادرات و ایجاد اشتغال را شاهد باشیم.

ربیعی به آمار موجود در وزارتخانه متبوعش اشاره کرد و گفت: طبق آمار بیش از 400 هزار دفترچه بیمه‌شده جدید که برای بار اول در سازمان تأمین اجتماعی ثبت شده‌اند، داریم که به ما نشان می‌دهد که در بخش‌هایی از صنعت به نقطه میرایی و ریزش نیرو رسیده‌ایم که این مسئله در صنایع دستی که مربوط به چهار دهه گذشته است، بیشتر مشاهده می‌شود.

وی اضافه کرد: مطالعات نشان می‌دهد در صنعت پوشاک، کفش و بخش‌هایی از صنایع دستی با جهش‌های شغلی مواجهیم، ولی ظرفیت‌های فوق‌العاده زیادی در بخش‌های خدمات مولد مانند حمل و نقل و گردشگری داریم.

وی اظهار امیدواری کرد که با امضای تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت جهاد و وزارت کار به همراهی بخش خصوصی برای توسعه کسب و کار در صنعت زنبورداری اتفاق افتاده، شاهد افزایش تولید، اشتغال و صادرات عسل و محصولات مشتق از آن با ارزش افزوده بیشتر باشیم، چرا که طبق این تفاهم‌نامه در مرحله اول، 5 هزار نفر در 6 استان کشور مشغول به کار خواهند شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.