February 2020 25 / سه‌شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۲۵۸
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۱:۱۴
0
این مقام مسئول کل زمان اجرای طرح پالایشگاه گاز بیدبلند 2 را 52 ماهه عنوان کرد و یادآور شد: در مجموع پیش بینی می شود عملیات ساخت این پالایشگاه گاز تا نیمه دوم 1392 تکمیل شود.

یک مسئول گازی با اشاره به مذاکرات بانک صادرات و شرکت گاز برای تامین مالی طرح پالایشگاه گاز بیدبلند 2، گفت: در صورت توافق نهایی، بانک صادرات 1.6 میلیارد یورو منابع مالی این طرح را تامین می کند.

به گزارش مهر، منوچهر طاهری در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت تامین منابع مالی ساخت پالایشگاه گاز بیدبلند 2 با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای اقتصاد برای اجرای این طرح به حدود دو میلیارد و 200 میلیون دلار منابع مالی نیاز است، گفت: تاکنون 300 میلیون یورو از منابع حساب ذخیره ارزی به طرح پالایشگاه بیدبلند 2 اختصاص یافته است.

مدیر عامل شرکت پالایش گاز بیدبلند 2 با اشاره به گشایش اسناد اعتباری (LC) به ارزش 400 میلیون یورو، تصریح کرد: همچنین مذاکراتی با بانک صادرات برای تامین یک میلیارد و 600 میلیون یورو منابع مالی در حال انجام است.

در همین حال جواد اوجی مدیر عامل شرکت ملی گاز پیشتر با اشاره به توافقهای انجام گرفته با بانک صادرات برای مشارکت و تامین منابع مالی ساخت پالایشگاه بید بلند دو به مهر گفته بود: با تکمیل و بهره برداری از این واحد پالایشی 57 میلیون متر مکعب ظرفیت پالایش گاز کشور افزایش می یابد.

معاون وزیر نفت اسفند ماه سال گذشته از انعقاد دو تفاهمنامه به ارزش سه میلیارد یورو با بانک صادرات برای ساخت واحد اتان پالایشگاه گاز پارسیان و تکمیل پالایشگاه گاز بیدبلند دو خبر داده و اظهار کرده بود: این دو پروژه در سال 89 با سرمایه گذاری 70 درصدی بانک صادرات و 30 درصدی شرکت ملی گاز اجرا می شود.

طاهری در ادامه با اشاره به پیشرفت 12 درصدی ساخت پالایشگاه گاز بیدبلند 2، اظهار کرد: پیش بینی می کنیم در صورت تامین به موقع منابع مالی پیشرفت اجرای این طرح تا پایان سالجاری به نزدیک 30 درصد افزایش یابد.

این مقام مسئول کل زمان اجرای طرح پالایشگاه گاز بیدبلند 2 را 52 ماهه عنوان کرد و یادآور شد: در مجموع پیش بینی می شود عملیات ساخت این پالایشگاه گاز تا نیمه دوم 1392 تکمیل شود.

وی در ادامه از استفاده 50 درصدی از توان پیمانکاران، سازندگان و مشاوران داخلی برای ساخت این طرح گازی خبر داد و با اشاره به انجام بیش از سه میلیون و 700 هزار نفر ساعت کار بدون حادثه در طرح ساخت پالایشگاه گاز بیدبلند 2، گفت: در حال حاضر در بخش ساخت پالایشگاه گاز 2.5 میلیون نفر ساعت و در بخش ساخت تاسیسات ذخیره سازی و خطوط لوله حدود 1.2 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه داشته ایم.

مدیر عامل شرکت پالایش گاز بیدبلند 2 در پایان با اشاره به انجام پایش های دائم زیست محیطی برای اجرای این طرح گازی، بیان کرد: در حال حاضر کمیته حفاظت عالی صنعتی برای ساخت این پالایشگاه گازی ایجاد شده است.

هدف از ساخت این پالایشگاه گاز تولید روزانه 46 میلیون متر مکعب گاز طبیعی شیرین (سالانه 15 میلیارد متر مکعب)، گفت: همچنین تولید سالانه 1.48 میلیون تن اتان برای تحویل به پتروشیمی گچساران، یک میلیون تن پروپان و 500 هزار تن بوتان برای صادرات و روزانه 1.8 میلیون متر مکعب گاز ترش برای تزریق به مخازن نفتی از دیگر محصولاتی تولیدی این پالایشگاه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.