April 2020 07 / سه‌شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۹۲۵۲
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۰
0
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که فقط سعی می‌کنند با کمک رژیم گرفتن وزن خود را کاهش دهند و توجه چندانی به ورزش کردن نشان نمی‌دهند موفقیت زیادی به دست نمی‌آورند.


محققان با انجام این مطالعات متوجه شدند کاهش میزان کالری مصرفی فقط زمانی منجر به کاهش وزن می‌شود که همراه با آن ورزش کردن و تمرینات بدنی باشد.

این بدان دلیل است که بدن انسان به طور طبیعی مکانیسم جبرانی را در پیش می‌گیرد و در پاسخ به کاهش میزان کالری دریافتی سعی می‌کند فعالیت‌های بدنی خود را کاهش دهد.

پروفسور جودی کامرون از مرکز تحقیقات ملی دانشگاه علم و سلامت ارگون در این باره گفت : در میان بحران چاقی آمریکا ، بسیاری از پزشکان معمولا به بیماران خود توصیه می‌کنند تا میزان کالری روزانه دریافتی خود را کاهش دهند.اما این تحقیقات نشان می‌دهد فقط رژیم گرفتن ساده نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود.بلکه رژیم گرفتن باید حتما در کنار ورزش کردن قرار بگیرد تا نتیجه دلخواه به دست آید.

برای بررسی این موضوع کامرون تحقیقاتی رو روی 18 میمون انجام داد و برای چند سال به آن‌ها رژیم غذایی سرشار از چربی داد.سپس غذای این میمون‌ها را رژیم‌های کم چربی جایگزین شد و میزان کالری دریافتی آن‌ها نیز 30 درصد کاهش پیدا کرد.سپس به مدت یک ماه میزان فعالیت بدنی و وزن این میمون‌ها تحت نظر محققان قرار گرفت.

در کمال شگفتی دانشمندان متوجه شدند هیچ تغییر مشهودی در میزان وزن این میمون‌ها در طی یک ماه صورت نگرفته است.اما در عوض میزان فعالیت‌های بدنی میمون‌ها به طور قابل توجهی کاهش نشان می‌داد و این کاهش فعالیت درست بعد از کاهش میزان کالری دریافتی بدن آن‌ها آغاز شد.

دانشمندان در ماه دوم باز هم میزان کالری دریافتی میمون‌ها را کاهش دادند و باز هم متوجه شدند این میمون‌ها به جای کاهش وزن ، فعالیت بدنی خود را کاهش می‌دهند.

سپس دانشمندان مشابه این تحقیقات را روی گروه دیگری از میمون‌ها انجام دادند ، اما این بار سعی کردند به آن‌ها آموزش دهند تا روزانه یک ساعت ورزش کنند.با انجام این کار دانشمندان متوجه شدند این میمون‌ها با کاهش مواد غذایی مصرفی خود قادر بودند وزن خود را کاهش دهند.

این تحقیقات نشان داد که بدن مکانیسم خاصی دارد که در برابر کاهش میزان مصرف مواد غذایی از خود نشان می‌دهد .این تحقیقات نشان می‌دهد دانشمندان باید در روش‌هایی که برای کاهش وزن به بیماران توصیه می‌کنند تجدید نظر کنند و تنها کاهش میزان کالری را به عنوان یک روش موثر به بیماران خود معرفی نکنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
جزییات طرح ویژه تعطیلی یک ‌ماهه کشور اعلام شد
عضو فراکسیون امید و نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی دریک رشته توئیت در حساب شخصی‌اش از ارائه طرح سه‌فوریتی تعطیلی یک ماه کشور به علت شیوع کرونا در جلسه علنی روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین مجلس خبر داد.