کد خبر: ۱۹۲۵۲
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۴۰
0
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که فقط سعی می‌کنند با کمک رژیم گرفتن وزن خود را کاهش دهند و توجه چندانی به ورزش کردن نشان نمی‌دهند موفقیت زیادی به دست نمی‌آورند.


محققان با انجام این مطالعات متوجه شدند کاهش میزان کالری مصرفی فقط زمانی منجر به کاهش وزن می‌شود که همراه با آن ورزش کردن و تمرینات بدنی باشد.

این بدان دلیل است که بدن انسان به طور طبیعی مکانیسم جبرانی را در پیش می‌گیرد و در پاسخ به کاهش میزان کالری دریافتی سعی می‌کند فعالیت‌های بدنی خود را کاهش دهد.

پروفسور جودی کامرون از مرکز تحقیقات ملی دانشگاه علم و سلامت ارگون در این باره گفت : در میان بحران چاقی آمریکا ، بسیاری از پزشکان معمولا به بیماران خود توصیه می‌کنند تا میزان کالری روزانه دریافتی خود را کاهش دهند.اما این تحقیقات نشان می‌دهد فقط رژیم گرفتن ساده نمی‌تواند باعث کاهش وزن شود.بلکه رژیم گرفتن باید حتما در کنار ورزش کردن قرار بگیرد تا نتیجه دلخواه به دست آید.

برای بررسی این موضوع کامرون تحقیقاتی رو روی 18 میمون انجام داد و برای چند سال به آن‌ها رژیم غذایی سرشار از چربی داد.سپس غذای این میمون‌ها را رژیم‌های کم چربی جایگزین شد و میزان کالری دریافتی آن‌ها نیز 30 درصد کاهش پیدا کرد.سپس به مدت یک ماه میزان فعالیت بدنی و وزن این میمون‌ها تحت نظر محققان قرار گرفت.

در کمال شگفتی دانشمندان متوجه شدند هیچ تغییر مشهودی در میزان وزن این میمون‌ها در طی یک ماه صورت نگرفته است.اما در عوض میزان فعالیت‌های بدنی میمون‌ها به طور قابل توجهی کاهش نشان می‌داد و این کاهش فعالیت درست بعد از کاهش میزان کالری دریافتی بدن آن‌ها آغاز شد.

دانشمندان در ماه دوم باز هم میزان کالری دریافتی میمون‌ها را کاهش دادند و باز هم متوجه شدند این میمون‌ها به جای کاهش وزن ، فعالیت بدنی خود را کاهش می‌دهند.

سپس دانشمندان مشابه این تحقیقات را روی گروه دیگری از میمون‌ها انجام دادند ، اما این بار سعی کردند به آن‌ها آموزش دهند تا روزانه یک ساعت ورزش کنند.با انجام این کار دانشمندان متوجه شدند این میمون‌ها با کاهش مواد غذایی مصرفی خود قادر بودند وزن خود را کاهش دهند.

این تحقیقات نشان داد که بدن مکانیسم خاصی دارد که در برابر کاهش میزان مصرف مواد غذایی از خود نشان می‌دهد .این تحقیقات نشان می‌دهد دانشمندان باید در روش‌هایی که برای کاهش وزن به بیماران توصیه می‌کنند تجدید نظر کنند و تنها کاهش میزان کالری را به عنوان یک روش موثر به بیماران خود معرفی نکنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: