کد خبر: ۱۹۲۴۴
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۰
0
ریسک بالای سرمایه گذاری در ایران موجب شده است تا از میان 123 کشور که قابلیت سرمایه گذاری را دارا هستند ایران در رتبه 72 قرار بگیرد.
پول نیوز - ایران در میان 123 کشور جهان که قابلیت سرمایه گذاری در آنها موجود است رتبه72 را به خود اختصاص داده است .

خلیل قدیمی کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار پول نیوز با اشاره به این مطلب افزود : جذب گردشگر و سرمایه گذار خارجی از جمله عواملی است که دولت ها برای ورود ارز به کشورشان از آن استفاده می کنند.

این کارشناس اقتصادی افزود: تاسیس مناطق آزاد در ابتدا در کشورهای جنوب شرقی آسیا بر همین اساس بود و اکثر کشورها قوانین مناطق آزاد را برای ورود ارز به کشورشان  و صادرات کالا تاسیس کردند تا بوسیله آن از میزان ریسک بالای سرمایه گذاری در کشورشان بکاهند و کشورهای خارجی را مجاب به این امر کنند .

قدیمی خاطر نشان کرد : مناطق آزاد باید دروازه صدور کالا به خارج از کشور باشند امری که در حال حاضر به دلیل عدم اجرای مناسب قانون به عکس در کشورمان اجرا می شود و مناطق آزاد به دروازه ورود کالا تبدیل شده است .

وی تصریح کرد : مناطق آزاد به دلیل معافیت های گوناگون مالیاتی و تسهیلات پرداختی به سرمایه گذاران مکان خوب و مفیدی است برای سرمایه گذاری و بوسیله آن می توان ریسک سرمایه گذاری را در کشور کاهش داد.

قدیمی با اشاره به عواملی مانند تحریم ایران بوسیله کشورهای خارجی گفت : تحریم ایران به وسیله کشورهای خارجی موجب کاهش علاقه سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ایران می شود و باید با استفاده از مناطقی که به صورت آزاد و با دخالت کمتر دولت اداره می شوند این تحریم ها را دور زد و به  صادرات کالا و ورود ارز کمک کرد .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پوشش زنده آخرین نتایج ماراتن مجلس یازدهم‌
پول نیوز - با اتمام شمارش آرای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، تازه‌ترین نتایج غیررسمی شمارش و تجمیع آرا در استان‌ها و شهرستان‌های سراسر کشور در حال انتشار است.