February 2020 27 / پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸
کد خبر: ۱۹۲۲۹
۲۸ فروردين ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۴
0
در اين رابطه وزير بهداشت از خروج دانشجويان و مراكز تحقيقاتي از تهران به علت آسيب‌هاي زلزله احتمالي خبر داد و گفت: بنا داريم آمادگي لازم براي خروج دانشجويان خوابگاهي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و مراكز تحقيقاتي را از تهران فراهم كنيم.

دنياي اقتصاد- كامران دانشجو وزير علوم و مرضيه وحيد دستجردي وزير بهداشت از وجود طرح‌هايي براي خارج كردن بخشي از دانشجويان دانشگاه‌هاي تهران به منظور مقابله با عوارض احتمالي زلزله در پايتخت خبر دادند.

در اين رابطه وزير بهداشت از خروج دانشجويان و مراكز تحقيقاتي از تهران به علت آسيب‌هاي زلزله احتمالي خبر داد و گفت: بنا داريم آمادگي لازم براي خروج دانشجويان خوابگاهي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و مراكز تحقيقاتي را از تهران فراهم كنيم.

به گزارش فارس، مرضيه وحيد دستجردي در شصت‌و‌سومين اجلاس روساي دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور درباره زلزله تهران، اظهار داشت: بنا داريم آمادگي لازم براي خروج دانشجويان دانشگاه‌هاي علوم پزشكي را فراهم كنيم؛ چرا كه افرادي كه در خوابگاه‌ها هستند ممكن است در معرض خطرات زلزله احتمالي قرار گيرند. وي افزود: نظر رييس‌جمهور اين بود كه انتقال مراكز تحقيقاتي از تهران ضرري ندارد، بلكه منفعت هم دارد و بايد در اين زمينه برنامه‌ريزي كنيم. وحيد دستجردي خاطرنشان كرد: نوع بيمارستان‌ها و اورژانس‌ها و مراكز خدمت‌رساني را در زمان زلزله بايد تغيير دهيم، به همين منظور بيمارستان‌هاي صحرايي در مناطقي كه در خطر زلزله قرار ندارند، ايجاد خواهد شد.

وي اضافه كرد: همچنين در اين زمينه طبق نظر رييس‌جمهور اتوبوس آمبولانس‌هايي تهيه و در مناطق زلزله‌خير مستقر مي‌شود كه هر چه سريع‌تر بايد اين كار را آغاز و به طور آزمايشي به مردم خدمت‌رساني كنيم. همچنين كامران دانشجو وزير علوم طي يك سخنراني در دانشگاه فردوسي مشهد از روساي دانشگاه‌ها درخواست کرد روند انتقال دانشجويان را به دانشگاه‌هاي همطراز ديگر به وِيژه براي دانشجويان دختر و از دانشگاه‌هاي تهران به شهرستان‌ها را تسهيل کنند. به گزارش ایسنا، وي گفت: سياست کلان وزارت علوم افزايش پذيرش دانشجويان دانشگاه‌هاي تحصيلات تکميلي در تهران، دانشگاه‌هاي بزرگ استان‌ها و افزايش پذيرش دانشجويان کارشناسي در دانشگاه‌هاي شهرستان‌ها مي‌باشد که با سياست دولت در خصوص کاهش جمعيت تهران بدليل کاستن از تبعات زلزله احتمالي با هماهنگي و جديت بيشتري دنبال خواهد شد.

وزير علوم افزود‌: در مجموع در سقف نهايي پذيرش دانشجوي کارشناسي تغييري رخ نمي‌دهد و کاهش نخواهد داشت و در سال جاري به‌رغم اينکه بودجه همه دانشگاه‌ها را مجلس به صورت جداگانه مشخص نموده است و وزارت علوم هم بودجه متمرکز چنداني ندارد، ولي با عنايت به سياست کلي دولت وبه تبع آن وزارت علوم‌، ما تلاش خواهيم کرد به دانشگاه‌هاي مناطق دور افتاده تا آنجا که امکان دارد کمک کنيم و عضو هيات علمي‌جذب نماييم تا سطح اين دانشگاه‌ها هم به سطح دانشگاه‌هاي کلان شهرها برسد.

وزيرعلوم، در بخشي ديگر از سخنان خود با بيان اينكه يكي از اصول‌ مهم در همه دانشگاه‌ها اين است كه بايد فعاليت سياسي، علمي‌و فرهنگي داشته باشند، گفت: دانشگاه‌هايي كه فاقد اين فعاليت‌ها باشند، موجب ضرررساني به جامعه خواهند بود.

به گزارش ايسنا، کامران دانشجو با اشاره به اينكه هدف اصلي ايجاد دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالي تربيت سربازاني شايسته براي امام زمان (عج) است، گفت: اگر اين مساله را در ابعاد علمي‌و معنوي مدنظر قرار دهيم متوجه خواهيم شد كه تربيت دانشجويان چه مسووليت سنگيني است، زيرا هركس در هر منصب و مقامي‌كه مشغول فعاليت است، محصول دانشگاه‌ها و آموزش عالي است.

دانشگاهيان مورد طمع بيگانگان قرار گرفته بودند
وي با تاكيد بر نقش مهم دانشگاهيان در خنثي سازي فتنه‌هاي دشمن،‌ تصريح كرد: براساس مطلب ارزشمند مقام معظم رهبري كه فرمودند دشمن دانشگاه‌ را مورد طمع قرار داده است، دانشجويان و دانشگاهيان كه در جنگ تحميلي نرم مورد طمع بيگانگان قرار گرفته بودند با كمك و درايت‌هاي رهبري و تدابير خويش موفق به خنثي سازي توطئه‌هاي دشمن شدند.

وزير علوم درادامه گفت: مرز ميان فعاليت‌هاي سياسي، اجتماعي، فرهنگي و علمي‌ميان دانشگاهيان و دشمنان انقلاب بايد كاملا مشخص و روشن باشد تا دشمن نتواند با برداشت‌هاي غلط و ناآگاهانه‌خود قصد ضربه زدن به پيكره نظام را داشته باشد.

 همچنین وزير علوم در جمع تعدادي از روساي دانشگاه‌هاي کشور از روساي دانشگاه‌ها خواست تا زمينه فعاليت‌هاي علمي، فرهنگي، اجتماعي، سياسي براي دانشگاهيان با گرايش‌هاي مختلف سياسي درون نظام در دانشگاه‌ها فراهم کنند و توجه داشته باشند که اين فعاليت‌ها نشاط و پويايي محيط دانشگاهي را بيش از پيش فراهم مي‌آورد‌.

 دانشجو افزود: دانشگاهيان در فعاليت‌هاي علمي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي ‌بايد مرزهاي خود را با دشمنان نظام وانقلاب به صورت شفاف و کاملا‌ روشن مشخص نمايند تا دشمن نتواند با برداشت غلط خود به دانشگاه‌ها براي ضربه زدن به نظام چشم طمع داشته باشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: